« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Portakalı soyduk: 89-73

12 Dev Adam, Hollanda'yı da devirdi, 4'te 4 yaptı. Avrupa Basketbol Şampiyonası Grup Eleme maçında eksik kadroyla mücadele eden takımımız ilk yarıyı 41-36 önde kapadı. 26 sayı atan Harun galibiyetin mimarı oldu. Ay yıldızlılar liderlik için Litvanya ile karşılaşacak.

İlyas NAMOĞLU
SON GÜNCELLEME
12 Dev Adam, Hollanda'da fırtına gibi esti, galibiyetler serisini sürdürdü: 89-82... 33. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası yarı final eleme grubu karşılaşmasına takımımız, salonu dolduran Türk seyircilerin desteğiyle hızlı başladı. Harun'un peşpeşe kazandırdığı üç sayılık basketlerle oyunda üstünlüğü ele alan Türkiye, 5. dakikayı 15-13 önde geçti. Hollanda, Huıjbens ve Trienstra'nın pota altından kaydettiği sayılarla ayakta durmaya çalıştı. Ancak Harun'un skorer oyunu sonrası takımımız ilk periyotu 23-22 önde kapadı. Hızlı oyununu sürdüren takımımız devreyi de 41-36 galip kapadı.

İkinci yarıya Hüseyin'in peş peşe kazandırdığı basketlerle başlayan ay yıldızlılar, 25. dakikada skoru 56-44'e getirdi. Takımımız bu periyodu 64-57 önde tamamladı. Maçın son periyoduna Hollanda hızlı bir başlangıç yaptı. Krieger ve Fredericks'in sayılarıyla 33. dakikada farkı 2 sayıya kadar indirdi. Ancak, toparlanan ve oyunda tempoyu artıran 12 Dev Adam, Mehmet Okur, Harun ve Kerem Tunçeri'nin etkili oyunlarıyla son bölümde maçı kopardı ve karşılaşmadan 89-73 galip ayrılmayı başardı. Takımımız, gruptaki 5. maçını 26 Ocak Cumartesi günü deplasmanda Litvanya ile yapacak. Bu arada Litvanya deplasmanda Ukrayna'ya 89-82 yenildi.

HAKEMLER: Ladislav Janac (***) (Slovakya), Armand De Keyser (***) (Belçika)

HOLLANDA: Krieger (**) 6, Vrind (***) 17, Huijbens (***) 20, Triemstra (**) 7, Hadash (*) 2, Vries (*) 2, Jones (*) 2, Van Paassen (***) 11, Frederiks (*) 6

TÜRKİYE: Kerem (***) 11, Harun (****) 26, Haluk (***) 8, Mehmet (***) 17, Hüseyin (***) 16, Asım (**) 5, Kerem Gönlüm (***) 3, Ömer (**) 3, Arda (**), Tutku (**)

1.PERİYOT: 22-23 İLK YARI: 36-41 3.PERİYOT: 57-64

Hüseyin-Tutku korkuttu

Milli Takım'da rakibinin darbesiyle yere düşen Tutku'nun beyin sarsıntısı geçirmesi ve Hüseyin'in de dizinden sakatlanması teknik heyeti üzdü. İkilinin Litvanya karşısında oynayıp oynayamayacaklarının yapılacak kontroller sonrası kesinlik kazanacağı bildirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.