« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Portakal Aslan'ı geçti

Reha Erus, Venedik Film Festivali ile Altın Portakal'ı kıyasladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünyaca ünlü film festivallerini yakından takip eden Hürriyet Gazetesi Roma Temsilcisi Reha Erus, Venedik Film Festivali ile Altın Portakal'ı kıyasladı. Usta gazeteci, Portakal'ın sonunda Altın Aslan'ı bile gölgede bıraktığını yazdı.
Venedik'i geride bıraktık
Bu yıl Venedik Film Festivali'nden sonra Antalya Film Festivali'ne katıldım. Kan kaybetmekte olan Venedik'le kıyaslanınca, Antalya Film Festivali çok kaliteli göründü gözüme... Venedik’in festival başkanı, son dakika çaresizliği ile Joel kardeşlerin “Burn After Reading”ini açılış galasına getirtti. George Clooney şöyle bir kendini gösterdi ve hemen kayboldu. Charlize Theron ve Anne Hathaway'in de ondan farkı yoktu. Festivali o sarhoş denilen Mickey Rourke kurtardı!
Ünlüler burada ulaşılmaz değil
Venedik’te ünlülerin yanına yaklaşamazsınız. Organizasyon, paparazzilerden ve hayranlarından korumak için ünlüleri neredeyse odalarına hapseder, kapılarına da koruma diker. Oysa Antalya’da durum farklı... Sabah kahvaltınız sırasında, büfeden tabağını dolduran Kevin Spacey, Adrien Brody, Matthew Modine, Danny Glover, Michael York ya da Marisa Tomei ile yan yana gelebilir, plajda yan yana güneşlenebilirsiniz. Bence Portakal, Altın Aslan’ı gölgede bıraktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler