« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pops Mensah Bonsu bilmecesi

İsrail basını, Maccabi Tel Aviv'in Beşiktaş'tan transfer ettiği İngiliz pivot Pops Mensah-Bonsu'nun geçirdiği sakatlık nedeniyle basketbol hayatının bittiğini öne sürdü. Bonsu ise kendisiyle ilgili iddiaları Twitter'dan yalanladı.

Cengiz ÖZBEK
SON GÜNCELLEME

Haaretz gazetesi, İngiltere milli takımı kampında dizinden ciddi şekilde sakatlanan 28 yaşındaki oyuncunun basketbolu bırakmak zorunda kaldığını bildirdi.

 

Haaretz, Bonsu'nun 14 Eylül'de takıma katılmasının beklendiğini ancak yaşanan bu şok gelişmenin ardından İngiliz basketbolcunun İsrail ekibindeki kariyerinin başlamadan sona erdiğini belirtti.

 

BONSU: KÜLLİYEN YALAN

 

Maccabi’yle mahkemelik olduğu da öne sürülen Bonsu, hakkındaki iddiaların tamamen asılsız olduğunu ifade etti.

 

Bonsu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Ortalıkta dolaşan iddiaların hepsi yalan. iyiyim ve Maccabi formasıyla Final Four'da mücadele etmek için sabırsızlanıyorum" dedi.

 

SÖZER: SAKATLIĞI ÇOK CİDDİ

 

Beşiktaş Kulübü Basketbol Komitesi Başkanı Abdullah Sözer ise ismi tekrar kendileriyle anılan Bonsu'nun durumuna açıklık getirdi.

 

Anadolu Ajansı'na konuşan Sözer, "Bonsu'nun ayağında ciddi sorunlar var. Yan bağları yırtık ve kıkırdağı da gitmiş durumda. Zaten geçen sezon da sakatlığı vardı. Bizden giden bir iki oyuncuda bu tür sorunlar vardı. Bizde kalmadığı için bir açıklama yapmak istememiştik. Bu yanlış olurdu. Bonsu, büyük bir paraya İsrail'e gitti. Bırakın Beşiktaş camiasını ben bile 1 milyon 300 bin dolar vermezdim" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler