Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pompalıyla oynarken kardeşini vurdu

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  28.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SEYRANTEPE’deki evlerinde 14 yaşındaki M.V., annesi mutfakta kahvaltı hazırlarken, babasının 15 gün önce satın aldığı pompalı tüfekle oynamaya başladı. M.V. tüfeği isteyen 4 yaşındaki kardeşi Serhat’a namluyu çevirdi. Küçük Serhat tüfeği ağabeyinin elinden almak için hamle yaptığı sırada tüfek ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmalar küçük Serhat’ın karnına saplandı.

  Silah sesini duyan baba Hamza ve anne Dilşah hemen salona koştu. Küçük oğullarını kanlar içinde gören baba Hamza V. oğlunu önce Özel Levent Hastanesi’ne, buradan da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Küçük Serhat yolda hayatını kaybetti. Küçük Serhat’ı şakalaşırken kazayla vuran ağabey V.B. polis tarafından gözaltına alındı. İlköğretim son sınıf öğrencisi V.B. ifadesinde, "Şakalaşıyorduk. Silah birden patladı. İçinde mermi olduğunu bilmiyordum" dedi.

  Okula başlayacaktı

  Baba Hamza V. ifadesinin alınması için karakola götürüldü. Küçük Serhat’ın ağabeyinin okuduğu Kağıthane’deki Metehan İlköğretim Okulu’na kaydının yaptırıldığı ve bu yıl okula başlayacağı belirtildi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı