ORDU HABERLERİ

Polonyalı Öğrenciler İHL’nin Misafiri

IHA
08.10.2015 - 11:19Son Güncelleme : 08.10.2015 - 11:20

POLONYA ZESPOL SZKOL POLZGRAFİCZNO-MECHANİCZNYCH LİSESİ ÖĞRENCİLER, BÜYÜKŞEHİR ORDU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ'NİN MİSAFİRİ OLARAK ORDU'YA GELDİ

IHA

Polonya Zespol Szkol Polzgraficzno-Mechanicznych Lisesi öğrencileri, Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi(İHL) ile birlikte yürüttüğü ’Kardeş Okul’ projesi kapsamında geldiği Ordu’da gezi ve incelemelerini sürdürüyor.
Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 05-10 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştireceği ’Kardeş Okul’ projesi kapsamında Polonya ZespolSzkol Polzgraficzno-Mechanicznych Lisesi’nden 15 kişilik öğrenci grubu, sırasıyla Ordu Üniversitesi, Altınordu Belediyesi ve okulları ziyaret etti. Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Akkoz, söz konusu proje ile karşılıklı ziyaretlerle dostluk ve kardeşliğin pekişmesi, eğitim alanındaki bilgi ve birikimlerin paylaşılarak ülkeler arası eğitim sisteminin güçlendirilmesi ve ülkelerin tanıtımlarının yapılarak, yarınların dostluk elçileri arasında bağ kurulmasını amaçladıklarını belirtti. Okul proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Halis Gözpınar yine bu program sayesinde Ordu’ya gelen yabancı öğrencilerin Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirtti.
POLONYALI ÖĞRETMEN TAKDİR ETTİ
İmam Hatip Lisesi’nin okul türü olarak dikkat çekici olduğunu ve dini eğitimin yanında pozitif ilimlerinde verildiğine şahit olduğunu belirten Polonyalı okul proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Joanne Such-Rachwalska, okul yönetiminin, öğretmen, personel ve muhteşem öğrenci kadrosunun işbirliğinin kendilerini etkilediğini belirterek aynı içtenlikle Polonya’da Büyükşehir Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ağırlamak istediklerini belirtti.
Polonyalı öğrenci Jerzy Konieczny, okulda bir hafta boyunca Türk kültürünün önemli parçası olan ‘Ebru Sanatı’nı gördüklerini, ayrıca geleneksel Türk müziği dinletisi, yemek kültürü, spor ve gezi aktivitelerine katıldıklarını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Polonyalı Öğrenciler İHL’nin Misafiri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 11 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polonyalı Öğrenciler İHL’nin Misafiri haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı