« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polonyalı hakem şikayet edilecek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlu Ahmet Hamoğlu ve Yıldırım Demirören maçı izlemeye gelen Futbol Federasyonu üyesi Levent Kızıl'a Milan-Beşiktaş maçının Polonyalı hakemi Wojcık Ryszard'ı şikayet etti.

Levent Kızıl da hafta içinde UEFA'ya gerekli başvuruyu yapıp maçın hakeminin şikayet edeceklerini belirtti. Hamoğlu ise maçla ilgili, ‘‘Pisi pisine yenildik. Kaleci Shorunmu önündeki topa çıkmıyor. Halilagiç topa vuramıyor. Acil önlemler alacağız’ dedi.

Tayfur’dan tarihi gol

MİLAN karşısında 20. dakikada attığı penaltı golüyle Beşiktaş'ı öne geçiren Tayfur, Kartal’ın bugüne kadar İtalya'da attığı ikinci gole adını yazdırdı. Beşiktaş, 1987 yılında UEFA Kupası 1. turunda Inter ile eşleşmiş, İstanbul'daki 0-0'lık ilk maçın ardından Milano'daki rövanşı 3-1 kaybetmiş ve elenmişti. O maçta da siyah beyazlılar’ın tek golü Feyyaz Uçar'dan geldi.

135 milyon liraya bilet

DÜN akşamki karşılaşmayı 53 bin kişi izlerken, 200 dolara (yaklaşık 135 milyon TL) maç bileti satıldı.

Kartal 8’inci maçta yenildi

BEŞİKTAŞ, 22 Ekim 1998'de Oslo'da Kupa Galipleri maçında Valeranga'ya 2-1 yenilmişti. O tarihten bu yana oynanan 7 Avrupa Kupası maçında mağlubiyet görmeyen siyah beyazlılar bu süre içinde 4 beraberlik, 3 galibiyet almıştı. Ancak Kartal, Milan karşısında yenilmezliğine son verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler