« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polonya ile yenişemedik

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından Ankara ve Eskişehir'de gerçekleştirilen 20 Yaş Altı Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası'na, 2. tur grup maçlarıyla devam edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ankara ve Eskişehir'de gerçekleştirilen 20 Yaş Altı Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası'na 2. tur grup maçlarıyla devam edildi. Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu'nda bugün yapılan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Türkiye-Polonya.......: 32-32
Çek Cumhuriyeti-Rusya.: 30-38
Norveç-Hırvatistan....: 23-31
İspanya-Portekiz......: 27-17

Şampiyonada bugün yapılacak maçların programı ise şöyle:

13.00 Çek Cumhuriyeti-Polonya
15.00 Rusya-Türkiye
17.00 Hırvatistan-İspanya
19.00 Norveç-Portekiz

ANKARA'DA İZLANDA SIRBİSTANI DEVİRDİ

Ankara Spor Salonu'nda yapılan maçta İzlanda, Sırbistan'ı 24-23 yendi.

Karşılaşma sonrası İzlanda Başantrenörü Geir Sveinsson, “Maçta çok fazla fiziksel temas vardı. Umduğumuz gibi zor geçti. Yarın Fransa ile oynayacağız. Fransa çok iyi bir takım. Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi. Ankara Spor Salonu'nda ayrıca Danimarka ile Fransa karşı karşıya geldi. Danimarka, karşılaşmadan 22-20 galip ayrıldı.

Danimarka takımının teknik direktörü Ole Norgaard, maç sonrası yaptığı açıklamada, önemli bir takımı yendiklerini belirterek, “İlk yarı kötü oynadık. İkinci yarı ise önemli oyuncularımızla sonuca gittik. Yarın da Sırbistan'ı yenmek istiyoruz” diye konuştu.

Şampiyonada günün diğer maçlarında ise Almanya İsviçre'yi 30-25, İsveç Slovenya'yı 21-19 mağlup etti.20 Yaş Altı Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası'nda bugün Ankara Spor Salonu'nda şu karşılaşmalar oynanacak:

13.00 Sırbistan-Danimarka
15.00 Fransa-İzlanda
17.00 Almanya-İsveç
19.00 Slovenya-İsviçre

Bunları da Beğenebilirsiniz