« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Poljak Eczacıbaşı'nda

Aroma Kadınlar Voleybol 1. Ligi takımlarından Eczacıbaşı VitrA, geride kalan sezonda Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'da oynayan Hırvat oyuncu Maja Poljak ile anlaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Eczacıbaşı VitrA, yeni sezon için çok önemli bir transfere imza attı ve dünyanın en iyi orta oyuncuları arasında gösterilen Poljak ile anlaşma sağladı.

Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, 1999 yılından bu yana Hırvatistan Milli Takımı sporcusu olan Poljak'ın son 3 sezondur Türk takımlarında mücadele ettiğini, bu nedenle Türkiye'yi ve Türk voleybolunu çok iyi bildiğini belirterek, “Kendisiyle daha önce bir sezon çalıştım ve şimdi yeniden birlikte çalışacağız. Eczacıbaşı, bir kaç yıldır Poljak ile ilgileniyordu. Yeni sezon hedeflerimiz doğrultusunda bu transferin gerçekleşmesinden çok mutluyum. Güçlü bir kadro ile liglerde mücadele edeceğiz ve yeni transferimiz Poljak'ın da takımımıza katkısı büyük olacak” dedi.

Antrenör Lorenzo Micelli ise Poljak'ın, başarılı bir orta oyuncu olmasının yanı sıra hırsı, kazanma isteğiyle de oynadığı takıma büyük katkı sağladığını ve çok önemli bir sporcu olduğunu ifade ederek, “2007-2008 sezonunda Foppapedretti Bergamo takımında birlikte çalıştık. Birbirimizi, çalışma sistemimizi tanıyoruz. Önemli bir sporcuyu kadromuza kattık ve yeniden birlikte çalışmak güzel olacak” diye konuştu.

Voleybola 12 yaşında Mladost Zagreb takımında başlayan Maja Poljak, 17 yaşındayken birinci lige transfer oldu. 1995-2000 yılları arasında Mladost Zagreb'de oynayan yeni transfer, 2001'de İtalya'ya transfer oldu ve burada bir sezon Minetti Vicenza, iki sezon Metodo Minetti Vicenza, 2003-2006 yılları arasında Radio 105 Foppapedretti Bergamo, 2006-2007 sezonunda Play Radio Foppapedretti Bergamo, 2007-2008 sezonunda Foppapedretti Bergamo formalarını giydi. İtalya'da 8 sezon voleybol oynadıktan sonra, 2008'de Türk Telekom'a transfer olan Poljak, kulüp kapanıp, Vakıfbank Güneş Sigorta voleybol takımına sponsor olma kararı aldıktan sonra iki sezon Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'da oynadı.

Poljak, 2001'de Minetti Vicenza ile ve 2004'te Radio 105 Foppapedretti Bergamo ile Avrupa Konfederasyon Kupası'nı kazandı. 2005 ve 2007 yıllarında ise Foppapedretti Bergamo ile bu yıl da Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Hırvat oyuncu, ayrıca 2005 ve 2011 Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, yine bu yıl Türkiye'de “En iyi blokör” seçildi. 1999'dan bu yana Hırvatistan Milli Takımı sporcusu olan Maja Poljak, 1999'da Avrupa Şampiyonası'nda ikinci olan takımın kadrosunda yer aldı.

TRANSFER BEDELİYLE İLGİLİ İDDİALARA YANIT

Bu arada, Eczacıbaşı Kulübü'nden yapılan açıklamada, Poljak'ın transfer bedeline ilişkin ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Takımımıza katılmasından büyük mutluluk duyduğumuz Poljak, spor ahlakına sahip bir sporcu olarak, daha önce kulübümüze verdiği söze sadık kalmış ve başta eski kulübü olmak üzere başka kulüpler tarafından kendisine önerilen ve iddia edilen bedel düzeyindeki tekliflere rağmen Eczacıbaşı ile sözleşme imzalamıştır. Kulüp prensipleri gereğince, hiçbir oyuncumuzun sözleşme bedeli açıklanmamaktadır. Ancak, bazı basın yayın organlarında iddia edilen rakam, söz konusu sözleşmeye ilişkin bedeli kesinlikle yansıtmamaktadır.

Öte yandan, yine bazı gazetelerin ortaya attığı 'Eczacıbaşı Gamova'ya kanca attı' iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Eczacıbaşı Kulübü'nün Gamova ile ilgilenmesi söz konusu değildir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler