Ege Haberleri

EGE

  Politika

  Hürriyet Haber
  31 Ekim 2008 - 00:10Son Güncelleme : 31 Ekim 2008 - 00:10

  AKP Bornova yine karıştı

  BORNOVA Belediyesini kazanmak için harekete geçen AKP Bornova İlçe Teşkilatını kongre heyecanı sardı. Yarın yapılacak kongre öncesi mevcut ilçe başkanı Mustafa Seyhan, Bornova Belediye Başkan aday adaylığını açıklayarak, ilçe başkanlığına aday olmayacağını duyurdu. Seyhan delegelerin katıldığı yemekli toplantıda kongrede ilçe başkan vekili Hüseyin Özkan’ı desteklediğini açıkça ifade ederek delegelerin Özkan’a oy atmasını işaret etti. Seyhan’ın bu açıkması eski İlçe Başkanı Yunus Timur’un tepkisine neden oldu.

  Yakışmayan davranış

  Kongrede kendisinin de aday olduğunu, bunu Seyhan’ın da bildiğini belirten Timur, Seyhan’ın açıklamalarının bir belediye başkan aday adayığına yakışmadığını öne sürdü. Seyhan’ın tarafsız kalması gerekirken, delegeleri baskı altına aldığını ileri süren Timur, "Sergilenen bu tavır yanlış. Kongrede iddialıyım. Delegelerimizi desteği ile kongreye kazanacağım" dedi. Bornova İlçe Başkan adayı Özkan da parti içinde yapılan yoklamada kendi isminin çıktığını, bunun üzerine aday olmaya karar verdiğini söyledi.

  ANAVATAN’da operasyon yok

  ANAVATAN Partisi’nde geçen hafta yapılan 6. Olağan Kongreyi genel başkan yardımcılarından Salih Uzun kazandı. Uzun’un kongreyi kazanması İzmir teşkilatında memnuniyetle karşılandı. Parti içinde bazı üst düzey yöneticilerin diğer adaylar Ahmet Özal’ı ve Murat Akdeniz’i desteklemesi "Parti teşkilatlarında operasyon yapılacak" beklentisini de beraberinde getirdi. ANAVATAN Partisi İzmir İl Başkanı Süleyman Şamlı, gündemlerinde artık yerel seçimler olduğunu, kongrede herkesin belli bir tarafta yer almasının normal karşılanması gerektiğini söyledi. Kimseyi görevden alma niyetinden olmadığını vurgulayan Şamlı, partinin her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Şamlı, ANAVATAN’da Uzun’la birlikte yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Partimiz yerel seçimlerde yerini alacak. Hedefimiz yerel seçimler. Çalışmalarımıza tüm hızıyla başlayacağız" dedi. Partinin en üst karar alma organı Merkez Karar Kurulu’nda (MKK) iki İzmirli yerini aldı. 4’üncü kez MKK’da yer alan Yunus Yunusoğlu ve İlhan Kaya, Ankara’da İzmir’i temsil edecek. Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine ise Yalçın Karahan seçildi.

  Dervişoğlu’na Bahçeli jesti

  YEREL seçimlerde İzmir’de başarıya kilitlenen MHP teşkilatı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını ilk açıklayan MHP’nin İzmir’deki patronu Müsavat Dervişoğlu’na Ankara’da genel merkez yöneticileri üzerinde 35 mumun olduğu ve "Ya İzmir beni alacak ya da ben İzmir’i" yazan bir pasta hazırlayarak süpriz yaptı. Ankara’daki il başkanları toplantısına katıldığını belirten Dervişoğlu, Bahçeli’nin konuşmasında Ege’nin ve İzmir’in önemine değinerek buradaki yerel seçimleri önemsediğini vurguladığını söyledi. Bahçeli’nin kendisini duygulandıran bir konuşma yaptığını anlatan Dervişoğlu, "Genel başkanım ’İzmir cumhuriyetin kalesidir. Büyükşehir Belediye Başkanlığı mutlaka kazanılacaktır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını daha önce açıkladığımız MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, İzmir’in efelik ruhuna yakışır bir şekilde zafere doğru kararlı adamımlarla yürüyor’ dedi. Genel başkanımın bu sözleri beni çok mutlu etti. Ayrıca duygulandırdı" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı