Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Polisten öğrencilere Kürtçe karşılama

  AA
  04.09.2013 - 17:23 | Son Güncelleme:

  Hakkari'de görevli polisler, üniversiteye kayıt yapmak üzere kente gelen öğrencileri Kürtçe "hoş geldiniz" diyerek karşıladı.

  Hakkari Valiliği ile İl Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği tarafından hazırlanan Lale Projesi kapsamında, polisler tarafından üniversite kayıt noktasında "İlk Adımda Dost Eli" adıyla bilgilendirme standı açıldı. Üniversite kayıtlarının sona ereceği 6 Eylül'e kadar açık kalacak stantta görevli polis memurları, kente kayıt için gelen öğrencileri Kürtçe "hûn bixêr hatin" (hoş geldiniz) diyerek karşıladı. Öğrenci ve velilere yakın ilgi gösteren polisler, şeker ve kolonya ikramında da bulundu. Velileri, çocuklarının kazandığı başarıdan dolayı tebrik eden görevliler, çocukları için güvenli eğitim ortamının sağlanması noktasında kendilerine her zaman yardımcı olacaklarını belirttiler.

  Stant yetkilileri, veli ve öğrencilere şehrin tanıtımı, taleplere yardımcı olma, kurumların yanlarında olduğunu hissettirme amacıyla stant kurduklarını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı