« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polisten 'Mahallenin Yıldızları' turnuvası

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince, toplumsal olayların yoğun yaşandığı yerleşim alanlarındaki çocuklar için düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “Mahallenin Yıldızları” futbol turnuvası başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Menderes Spor Salonu'nda düzenlenen, kent merkezi ve ilçelerdeki 24 okuldan 240 öğrencinin katıldığı turnuvada, her takımda, bir polis memuru da forma giydi.

Turnuvaya katılan sporcuların forma, spor ayakkabı, eldiven, futbol topu ve tozluk gibi ihtiyaçları Gençlik Sor İl Müdürlüğü ile sponsorlar tarafından karşılandı.

Turnuvanın, gençlerin değişik suç örgütleri tarafından istismar edilmesine fırsat vermemek, sorumluluk duygusunun gelişmesi ve polisle toplumun bütünleşmesini sağlamak için düzenlendiği bildirildi.

Adana Vali Yardımcısı Reşat Özdemir, bu yıl beşincisi düzenlenen turnuvanın sportif amacının yanında sosyal içeriğinin de bulunduğunu belirterek, “Proje kenar mahallelerdeki çocukların sosyal yaşama katılımını da sağlıyor” dedi.

Emniyet Müdürü Salih Kesmez de turnuvaya katılan çocukların spor imkanı az olan yerlerden seçildiğini belirterek, daha geniş katılımlı olarak düzenlenmesi için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Konuşmaların ardından, başlangıç vuruşu Özdemir, Kesmez ve turnuvanın tek kız oyuncusu Yeşilyuva İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki Rukiye Kılıç tarafından yapıldı. Kılıç, futbolu çok sevdiğini ve Beşiktaş taraftarı olduğunu söyledi.

Açılış seremonisinin ardından maçlar Gençlik Stadyumu'nda başladı.

Stadyuma gelen çok sayıdaki öğrenci ve veli de takımlarını destekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler