Polisten kısa filmle sigarayı bırakma kampanyası - Siirt Haberleri
Siirt Haberleri

SİİRT HABERLERİ

  Polisten kısa filmle sigarayı bırakma kampanyası

  DHA
  26 Şubat 2017 - 09:30Son Güncelleme : 26 Şubat 2017 - 09:31

  Polisten kısa filmle sigarayı bırakma kampanyası

  Turan KOYUNCU- Mehmet Yücel DURAK/SİİRT, (DHA) - SİİRT Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis memurlarının sigarayı bırakmaları için kampanya başlatıldı. Sigaranın sağlığa zararlı olduğu ve özellikle polislere büyük zarar verdiğinin anlatıldığı kısa metrajlı film, Emniyet Müdürlüğü tarafından izlemeleri için tüm polislere gönderildi.
  Babasının sigaraya bağlı hastalıklardan öldüğünü anlatan  Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay, polis memurlarının sigarayı bırakmaları için kampanya başlattı. Sigaranın sağlığa zararlı olduğu ve özellikle polislere büyük zarar verdiğinin anlatıldığı kısa metrajlı film hazırlatan Emniyet Müdürü Tokyay, bunun tüm birimlerde izlenmesini sağladı. Foto Film Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan 'Benim babam bir kahraman' adlı filmde rol alan polis çocuğu, "Benim canım babam bir polis. Babam her işe gittiğinde üzülüyorum. Ama dışarıdaki kötü insanları yakalıyor, hırsızları yakalıyor. O yüzden benim babam bir kahraman" diyor. Filmde çocuğun babasının bir kahraman olduğunu söylemesi sırasında sigara içtiğinden dolayı hırsızların peşinde koşarken yorularak duran polis memurunun görüntüsü yer alıyor.
  "SİGARAYI BIRAK KAHRAMAN OL"
  Sigarayı bırakma kampanyası ile ilgili bilgi veren Siirt Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay, yaptıkları bu çalışmaların toplumda sigara kullananlara örnek olması gerektiğini belirterek, şöyle dedi:
  "Özellikle polis teşkilatımızda bulunan ve sigara içen polis memurlarının sigarayı bırakmasını istiyoruz. Bu nedenle böyle bir kısa film çekip, kampanya başlattık. Ben babamı sigaradan dolayı kaybettim. Şu ana kadar da hiç sigara kullanmadım. Sigara bırakma kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Türkiye genelinde sigara bırakma kampanyalarına destek olmak amacıyla, sigara konusundaki hassasiyetimizi tüm kamuoyu ve özellikle kahraman teşkilatımıza daha iyi anlatabilmek için böyle bir klip çektik. Kahraman kalmak için sigarayı bırakın."

  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  SiirtBugün24 ºCÇok Bulutlu
  • Cuma24 ºC
  • Cmts25 ºC
  • Pazr25 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı23 ºC
  • Çarş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı