Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Poliste skandal

  Hürriyet Haber
  24.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.07.1999 - 00:01

  Tarsus Emniyet Müdürü ile Asayiş’ten sorumlu Başkomiser, cinayeti trafik kazası gibi göstermekle suçlanıyor. Müfettişler skandala el koydu.

  İçel'in Tarsus İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akkurt ve Asayiş Büro Sorumlusu Başkomiser Mustafa Avşar, geçen ocak ayında cesedi bulunan 32 yaşındaki Remzi Özmen'in ölümünü ‘‘faili meçhul trafik kazası’’ olarak kayıtlara geçirdikleri iddiasıyla açığa alındı. İçişleri Bakanlığı müfettişleri olaya el koydu.

  İhbarcılar polis

  Tarsus Emniyet Müdürlüğü'nü sarsan iddia, aynı yerde görev yaparken başka yerlere tayin edilen ve adları gizli tutulan 2 polisin ihbar dilekçesiyle ortaya çıktı. 2 polis, Valiliğe yazdıkları dilekçede, 5 Ocak'ta, Tarsus-Adana karayolu üzerinde, pavyonlara yakın bir yerde yol kenarında ölü bulunan ve kayıtlara ‘Faili meçhul trafik kazası’ olarak geçen Remzi Özmen'in, aslında cinayete kurban gittiğini iddia ettiler. Aynı polisler, Emniyet Müdürü Mehmet Akkurt ve Başkomiser Mustafa Avşar'ın, dövülerek öldürülen Telekom Teknik Servisi'nde görevli Remzi Özmen'i, kasten trafik kazasında öldü gibi göstererek, soruşturmanın yönünü değiştirdiklerini öne sürdüler.

  Silahları da alındı

  İhbar dilekçesinin Valilik tarafından yapılan incelemesinden sonra, geçen hafta soruşturmanın selameti açısından Tarsus Emniyet Müdürü Akkurt ve Başkomiser Avşar açığa alındı. Akkurt ve Avşar'ın silah ve kimlikleri ellerinden alınırken, İçişleri Bakanlığı da müfettiş soruşturması başlattı.

  Babanın isyanı

  Dövülerek öldürüldüğü öne sürülen Remzi Özmen'in babası Selahattin Özmen, gerçeğin ortaya çıkmasına yardımcı olan polislere teşekkür etti. Özmen, ‘‘Olayın bir kaza olmadığı apaçık ortadaydı. Oğlumun ölümüne neden olanlardan ve olayı trafik kazası olarak gösterenlerden şikáyetçiyim’’ dedi. İçel Emniyet Müdürü Haluk Bahçekapılı ise konuya İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin el koyduğunu söylemekle yetindi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı