Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Polisleri böyle taradık"

  DHA
  13.10.2008 - 13:52 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da polis servisini tarayan katilleden biri tatbikatta gerçekleştirdikleri hain eylemi en ince ayrıntısına kadar ve soğukkanlılıkla anlattı.

  İŞTE TATBİKATTAN FOTOĞRAFLAR

   

  DİYARBAKIR'DA POLİSE HAİN SALDIRI

   

  5 KİŞİ TUTUKLANDI

   

  Diyarbakır'da, 8 Ekim'de bir polis servisine düzenlenen hain saldırı ile ilgili soruşturma sürürken, poliste gözaltında bulunan 8 kişiden 7'si mahkemeye çıkarıldı. Diyarbakır Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, mahkemeye çıkarılan zanlılardan 3'ünün bizzat eyleme katıldıkları belirtildi.


  Diyarbakır Emniyet müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 8 Ekim 2008 günü Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu hizmetinde kullanılan servis otobüsüne yönelik bombalı ve silahlı saldırıda 4 güvenlik görevlisiyle bir teknisyen yardımcısının şehit olduğu, 18 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtilerek, olay yeri ve çevrede yapılan araştırmalar sonucunda 2 adet kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 9 adet uzun namlulu silah şarjörü, 5 adet el bombası, 1 adet el yapımı bomba, 120 adet dolu fişek ile 136 adet boş kovan ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:


  "Eylemi gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensuplarının tespiti ve yakalanmalarına yönelik olarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen istihbari, teknik kriminal çalışmalar ile vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar doğrultusunda 9 Ekim günü yapılan operasyonlar neticesinde aralarında eyleme bizzat katıldıkları, silah kullandıkları ve el bombası attıkları tespit edilen 3 şahıs ile bu şahıslara yardım ve yataklık yaptıkları değerlendirilen 5 kişi olmak üzere toplam 8 kişi yakalanmıştır. Şahısların ikamet ve üzerlerinde yapılan aramalarda 2 adet el telsizi, 1 adet dizüstü bilgisayar, cep telefonları, sim kartlar ve hafıza kartları, çok sayıda yasak yayın ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Yakalanan şahıslar 13 Ekim 2008 günü adli mercilere sevk edilmiştir."

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı