Gündem Haberleri

  Polislere Hepatit B aşısı

  Ali Ümit ÜLKER/KIRKLARELİ, (DHA)
  27.04.2009 - 15:34 | Son Güncelleme:

  KIRKLARELİ Sağlık Müdürlüğü, Aşı Haftası etkinlikleri kapsamında Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 300 polis memuruna ücretsiz Hepatit B aşısı yaptı. Aşı sırasında ise canı acıyan bazı polis memurları dişlerini sıktı ve gözlerini kapattı.

  Aşı Haftası kapsamında Kırklareli Sağlık Müdürlüğü ekipleri, daha önceden kan alınarak sarılık testi yapılan 300 polis memuruna Hepatit B aşısı yapmak için Kırklareli Emniyet Müdürlüğü binasına geldi. Burada toplantı salonunda bekletilen polis memurlarını aşıları sağlık memurları ve hemşireler tarafından yapıldı. Aşı sırasında ise bazı polis memurları gülerek aşısını vurdururken, kimisi de can acısından gözlerini kapattı ve dişlerini sıktı.

  Hepatit B hastalığına karşı alınan önlemler kapsamında Kırklareli Emniyet Müdürlüğü personelini ücretsiz olarak aşı vurduklarını belirten Kırklareli Sağlık Müdürü Mehmet Bilgin, “Hepatit B aşısı rütbeli ve normal personel dahil 300 kişiye ücretsiz olarak vuruldu. Aşı vurulan polis memurlarına aşı kartları verildi. Belirtilen tarihler arasında 2 defa daha aşıları yapılacak” dedi.

  Sağlık Müdürülğü ekiplerine teşekkür eden Kırklareli Emniyet Müdürü Behzat Canbazoğlu, kısa bir süre sonra da Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunacaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı