Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polislerden tepki kampanyası

  Hürriyet Haber
  28 Temmuz 2012 - 13:27Son Güncelleme : 28 Temmuz 2012 - 14:50

  AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlunun, Dörtyol Emniyet Müdürlüğü polislerini sıraya dizmesi ve tartıştığı polisi teşhis etmesine tepkiler sürüyor. Polisler bu fişleme numarasına gönderme yaparak ''Hepimiz 8 No'lu Murat Emer'iz, Alper Atilla'yız!' kampanyası başlattı.

  İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kantin işletmesini Mayıs ayında ihaleyle AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Hasan Uzun’un oğlu AK Parti Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun kazandı. Ömer Uzun, 29 Haziran’da kantine gelip tost isteyen polis memuru Alper Atilla’ya o anda malzeme olmadığını ve tostu yapmayacağını söyleyince tartışma çıktı.

  İddiaya göre Ömer Uzun, polis Alper Atilla’ya üniformasını çıkarmasını söyledi ve kendisini sürdürmekle tehdit etti. Ardından da arkadaşı olan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nu olaya müdahale etmesi için emniyet müdürlüğü’ne çağırdı.
  Kağan Türkoğlu, babasının danışmanı Fehmi Rigan’ı da yanına alarak ilçe emniyet müdürlüğüne gitti. İddiaya göre milletvekili oğlu Türkoğlu ve danışmanı Rigan, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde polisleri tehdit etti.

  Polislerden tepki kampanyası
  SIRAYA DİZİLEN 8 NUMARALI POLİS KONUŞTU AK PARTİLİ VEKİLİN OĞLU POLİSLERİ BÖYLE SIRAYA DİZDİ / WEB TV İŞTE VEKİL OĞLUNUN OLAYDAN HEMEN SONRAKİ GÖRÜNTÜLERİ

  Sıraya dizdiler /images/100/0x0/55eb6299f018fbb8f8bdb44c

  Bu sırada olaya müdahale eden Komiser Yardımcısı Murat Emer, “Burası emniyet müdürlüğü, tüm insanların olduğu gibi Ömer Uzun’un da hayatını korumak ve güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Bu konuda endişe etmeyin” dedi. Bu kez Komiser Yardımcısı Emer ile polislere tehditlerini sürdüren Türkoğlu ve Rigan arasındaki tartışma neredeyse arbedeye dönüştü.

  Ömer Uzun ve arkadaşı İstemi Kağan Türkoğlu’nun dövüldüklerini iddia etmeleri üzerine soruşturma başlatıldı. İlçe emniyet müdürlüğüne çağrılan Türkoğlu, arkadaşı Uzun ve danışman Rigan, önce vesikalık fotoğraflarından, sonra da karşılarında ellerine numaralı kağıtlar verilerek sıraya dizilip bekletilen polisler arasında Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etti. Komiser Yardımcısı Murat Emer önce açığa alındı, sonra da başka bir ilçeye atandı.

  Polislerden tepki kampanyası Polislerden tepki kampanyası Polislerden tepki kampanyası
  'KÜFÜR ETSE BİLE SESİNİZ ÇIKMASIN' O VEKİL KONUŞTU 'PARTİ OLARAK TASVİP ETMİYORUZ'

  Polisler kampanya başlattı

  Meslektaşlarının maruz kaldığı muameleye tepki gösteren polisler de tepki kampanyası başlattı. Polisler ''Hepimiz 8 No'lu Murat Emer'iz! Alper Atilla'yız!'' kampanyasını sosyal paylaşım sitesi Twitter'da duyurdu, Facebook'ta hesap açtı.

  Polislerden tepki kampanyası İŞTE O OLAYIN TUTANAKLARI

  Polislerden tepki kampanyası 15 BİN 300 POLİSE DİSİPLİN CEZASI

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı