TEKİRDAĞ HABERLERİ

Polislerden Öğretmenlere Konferans

IHA
12.10.2015 - 17:15Son Güncelleme :

KONFERANSTA, TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NDE GÖREVLİ POLİS MEMURUN YAPTIĞI KONUŞMADA, “BU PROGRAM ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN KİŞİSEL VE SOSYAL GELİŞMELERİNİ TOPLUMSAL AÇIDAN KORUNMALARINI BU KAPSAMDA ÇOCUKLARA SOSYAL VE EĞİTİM DESTEĞİ SAĞLANARAK TOPLUMA FAYDALI BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNİ SAĞLAMAYI AMAÇLAMAKTADIR.

IHA

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, “Yalnız Değilim” projesi kapsamında risk altındaki çocukların belirlenmesi konulu konferans düzenledi. Konferansta öğretmenlere, çocukları ve gençleri risk oluşturan faktörlerden uzak tutmanın yöntemleri anlatıldı.
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ÇOGEP programı “Yalnız Değilim” Projesi kapsamında, risk altındaki çocukların belirlenmesi konulu konferans düzenledi. Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansta öğretmenlere, çocukları ve gençleri risk oluşturan faktörlerden uzak tutmanın yöntemleri anlatıldı.
Konferansta, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memurun yaptığı konuşmada, “Bu program çocukların ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişmelerini toplumsal açıdan korunmalarını bu kapsamda çocuklara sosyal ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Uyum sağlayamamış veya diğer dezavantajlı toplum gruplarının şehir yaşamına olumsuz yönde etki yoksullukların azaltılmasını amaç eder. Bu program 12 ila 16 yaş gurupların 17 ila 25 yaş gurup çocuk ve gençlerin eğitse ve ailesel çevrelerine koruma ve destek uygulamaları çerçevesinde çocuklarla iletişimin geliştirilmesi bakımından 5 ila 12 yaş grubu çocukları kapsar. Ülke gelenine ilişkin suç verileri incelendiğinde nüfusun yoğun olduğu çarpık kentleşmenin görüldüğü büyükşehirlerimizde asayişe ilişkin suçlarda artış olduğu görülmektedir. Bu artış, çocuk suçluluğu ile hırsızlık suçları başta olmak üzere mala karşı işlenen suçlarda daha belirgindir. Göç eden ailelerin ekonomik sıkıntılar sebebiyle çalışmaya zorlanan çocukları eğitim ve ailevi ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Ailenin gözetiminden uzak çocuklar erken yaşta suçla tanışmaktalar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Polislerden Öğretmenlere Konferans hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polislerden Öğretmenlere Konferans haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:18
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı