Ege Haberleri

  Polislerden işaret diliyle mezuniyet

  Turaç TOP, Cihan DURAK / İZMİR, (DHA)
  07.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'nun 11'inci döneminde mezun olan 380 polis, yemin töreninin ardından mesleğe ilk adımlarını attı.

  İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu 11. dönem öğrencileri için mezuniyet töreni yapıldı. Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, emniyet müdür yardımcıları, çok sayıda polis ve mezun olan öğrencilerin yakınları katıldı.

  Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. İstiklal Marşı'nın polis okulu mezunlarının bazıları tarafından işaret diliyle söylenmesi dikkat çekti.

  Polislerden işaret diliyle mezuniyet

  Okul Müdürü Muzaffer Adem'in ardından konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, toplumun huzurunu ve bireyin güvenliğini sağlamanın devletin en temel görevi olduğunu söyledi. Devletin güvenliğini sağlamak için güvenlik birimlerine ihtiyaç duyduğunu belirten Toprak, polis teşkilatının varoluş amacının ülkenin bütünlüğünü korumak olduğunu söyledi. Polislerin zor şartlarda üzerine düşen görevi yerine getirmek için büyük gayret ve azimle çalıştığını belirten Toprak, “Türk Polisi suç ve suçluyla mücaadele ederken aynı zamanda insan hak ve özgürlüklerinin güvence altına alma görevini üstlenmektedir” dedi. Diyarbakır'dan İzmir'e atanan ve geçen hafta cuma günü göreve başlayan Vali Toprak'ın, konuşmasını “Diyarbakırımıza hayırlı olsun” sözleriyle bitirmesi katılımcıları gülümsetti.

  Polislerden işaret diliyle mezuniyet

  TEMSİLİ OLAYA MÜDAHALE

  48'si kadın 380 polisin hep birlikte yemin etmesinin ardından dönem birincisi Tevfik Atabay, yaş kütüğüne plaket çaktı. Dereyece giren öğrencilere hediyeler verildi. Tören, öğrencilerin temsili olarak kıraathanede çıkan bir kavgaya müdahalesi, halk oyunları gösterisi ve geçitle son buldu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı