Ege Haberleri

  Polisler hedefi 12’den vurdu

  Cihan KAYA / ORTACA (Muğla), (DHA)
  21.04.2016 - 16:48 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Ortaca İlçesi’ndeki Polis Eğitim Atış Alanı’nda gerçekleştirilen atış eğitiminde polisler hedefi 12’den vurdu.

  Ortaca Emniyet Müdürlüğü’nün yılda iki kez düzenlediği atışlar Ortaca’ya yapılan Gölbaşı Mahallesi Kocabel Mevkii’ndeki atış poligonunda yapıldı. Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Emniyet Müdürü Yardımcısı Hüseyin Başkan’ın da katıldığı atışlarda emniyet mensupları hedefi şaşırmadı. Ortaca Emniyet Müdürlüğü’nün kadın polis memurları da atışlarında her mermiyi hedefe tam isabet ettirdi.

  Polis Eğitim Atış Alanında yapılan eğitim atışları, önce tabanca ile ardından ise MP 5 ile atış gerçekleştirildi. Ortaca ilçe Emniyet Müdürlüğü personeli Yasin Köse ve Hacı Osman Turan nezaretinde yapılan atış taliminde teorik bilgi ile eğitim alan polis memurları daha sonra uygulamaya geçti. Polis memurları atış talimini de ustalıkla başarılı bir şekilde tamamladı.

  Ortaca Kaymakam Fatih Ürkmezer, polislik eğitiminde uygulamanın önemini hatırlatarak vatandaşın huzur ve güven içerisinde yaşaması için çalıştıklarını belirtti. Kaymakam Ürkmezer, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz ile birlikte atış talimi yaptı.  Etiketler: Muğla
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı