MERSİN HABERLERİ

Polisler Arapça Öğreniyor

IHA
14.09.2015 - 10:25Son Güncelleme :

MERSİN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (MEÜSEM) TARAFINDAN MEZİTLİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE VERİLEN ARAPÇA DİL KURSU SONA ERDİ.

IHA

Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEÜSEM) tarafından Çukurova Kalkınma Ajansı desteğiyle Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline yönelik başlatılan “Arapça Dil Eğitimi” kursu sona erdi.
Suriye’deki savaştan dolayı Mersin’e gelen ve ağırlıklı olarak Mezitli ilçesine yerleşen Suriyelilerle dil engelini kaldırmak için Mezitli İlçe Emniyet müdürlüğünün talebi üzerine 17 Ağustos 2015’te başlatılan Arapça kursuna katılan 9 polis memuru, 4 hafta süren eğitim sonunda düzenlenen tören ile sertifikalarını aldı.
Yenişehir Kampüsü Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen sertifika törenine, MEÜSEM Müdürü Prof. Dr. Ali Havare, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yakup Usta, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç Arslan, Engelsiz Kültür Sanat Merkezi Koordinatörü Uzm. Soner Yurttaş ve kursiyer polis memurları katıldı.
Ali Havare, kursiyerlerin kendi mesleklerini icra ederken büyük bir zevk ve mutlulukla buradan edindikleri bilgi ve deneyimlerini kullanacaklarına inandığını belirterek, "Kursun sonunda düzenlediğimiz memnuniyet anketi sonuçları bizi çok mutlu etti. Gerek eğitimin içeriği, gerek eğitmenin donanımı ve eğitim ortamı bakımından hemen hemen tam not almamız bizi çok sevindirdi ve güçlendirdi” dedi. Havare, MESÜEM olarak, Mersin’deki her türlü meslek edinme ve bireysel gelişim için gerekli kursları, hizmet içi eğitimleri, danışman hizmetlerini, proje üretimlerinin yanı sıra çeşitli konferans, seminer ve benzer etkinlikleri gerçekleştirmeye hazır olduklarını ifade etti.
İlçe Emniyet Müdürü Kılıç Arslan, Suriye’deki savaştan dolayı bölgede çok sayıda Suriyeli olduğunu belirterek, “Onlar şehrimizde ve hayatımızda bir şekilde yer alıyor. Bu gerçeği göz önüne alarak gerçekleştirdiğimiz proje bundan sonraki projeler için bir atılım oldu. Özellikle çocuk şube personeli için ihtiyaç duyduğumuz bu eğitimden diğer bütün birimlerimizin faydalanmasını isteriz” dedi.
Kursiyerlerden Komiser Yardımcısı Sercan Soflu ise kursun gayet verimli geçtiğinin altını çizerek, “Asayiş, pasaport ve özellikle trafik konularında Suriyelilerle yaşanan dilden kaynaklı iletişim sorununu çözmek için talep ettiğimiz bu kurs bizim için gayet verimli ve güzel bir eğitim oldu. Artık ekiplerimiz Suriyelilerle ilgili bir konuda olay yerine gittiğinde veya müdürlükte Arapça’ya ihtiyaç duyulduğunda doğru bilgiyi hızlı bir şekilde aktarabilecek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Polisler Arapça Öğreniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polisler Arapça Öğreniyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı