Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Polisiz’ deyip, kaçırdılar

  Hüsnü ALTINDİŞ/DHA
  25.11.2009 - 18:19 | Son Güncelleme: 25.11.2009 - 18:19

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, gayrimenkul zengini olarak bilinen 68 yaşındaki Süleyman Kocaefe'yi, kendilerini polis olarak tanıtarak kaçırdıkları ileri sürülen 3 kişi Aydın'da yakalandı.

  Marmaris'in Armutalan Beldesi'nde yaşayan gayrimenkul zengini Süleyman Kocaefe, dün akşam saatlerinde sahte polis üniforması giydikleri belirlenen 3 kişi tarafından ‘Merkeze bekleniyorsunuz’ denilerek, evinden alındı. Plakası açıklanmayan bir otomobile bindirilen Kocaefe, yolda Emniyet Müdürlüğüne gitmediklerini fark ederek, kaçırıldığını anladı. 3 kişi, Süleyman Kocaefe'ye parası olup olmadığını sordu. Kocaefe'nin bankada bir miktar parası olduğunu söylemesi üzerine, iddiaya göre, ‘Paraları bize verirsen seni serbest bırakırız’ teklifi yapıldı. Ancak, Süleyman Kocaefe olumsuz yanıt verdi.

  Bu sırada, ‘155 Polis İmdat’ ihbar hattını arayan bir kişi, Kocaefe'yi kaçıran otomobilin Aydın yönüne gittiğini bildirdi. Bunun üzerine, Aydın'da Tansaş kavşağında önlem alan polis, otomobillerini durdurduğu M.M., E.Ç. ve C.A.'yı gözaltına alıp, Süleyman Kocaefe'yi kurtardı.

  Operasyonun ardından Kocaefe ve 3 kişi, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Kocaefe ifadesine başvurulduktan sonra evine gönderilirken, M.M., E.Ç. ve C.A.'nın sorgularının sürdüğü bildirildi. Gözaltına alınan 3 kişinin işlemlerinin ardından yarın adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı