Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polisin bir türlü bulunamayan silahı

  Hürriyet Haber
  24 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 24 Mayıs 2000 - 00:01

  BEŞİKTAŞ’taki Arzum Kafeterya’da altı yıl önce silahlı çatışma sonucu biri avukat üç kişinin ölümüne neden oldukları gerekçesiyle yargılanan dört polisin davasında, olay sırasında kullanılan silahlardan biri bulunamadığı için dosya iki yıldır Adli Tıp Kurumu’na gönderilemiyor.

  İstanbul 5’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dünkü duruşmaya tutuksuz sanıklar, Terörle Mücadele Şube Müdürü Şefik Kul ve aynı şubede görevli polis memurları Mustafa Karabulut, Ramazan Ayan, Hilmi Kalaycı katılmadı. Sanık polislerin, çatışma sonucu avukat Fuat Erdoğan, Mühendis İsmet Erdoğan ve BEM-SEN (Belediye işçileri Sendikası) Genel Başkanı Elmas Yalçın’ı 28 Eylül 1994'de öldürdükleri iddiasıyla, 25,5 yıl hapisleri isteniyor. Silahlardan birinin bulunamaması nedeniyle dosyanın Adli Tıp Kurumu’na gönderilemediğini söyleyen müdahil vekili Behiç Aşçı, ‘‘Soruşturma sırasında sanıklar arasında bulunan ve uzun süre önce hayatını kaybeden Mehmet Baki Avcı’nın silahı bulunamıyor. O bulunmadan da diğer silahlar Adli Tıp’a gönderilemiyor. Ölümünden sonra hakkında takipsizlik kararı çıkartılan Avcı’nın silahı eşine verilmiş. Emniyet Müdürlüğü görevlileri Avcı’nın eşinin nerede olduğunu biliyorlardır. Müzekkereye zamanında cevap vermemişlerdir. Bu görevliler hakkında suç ihbarı yapılmasını istiyorum’’ dedi.

  Baki Avcı’nın eşinde bulunduğu ileri sürülen tabancanın mahkemeye teslimi için yazılan yazının cevabının tekrar istenmesine karar verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı