Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polisin acı günü

  Hürriyet Haber
  05.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğitim dalışı sırasında kaybolan deniz polisinin cesedi, 23 metre derinlikte bulundu.

  Galata Köprüsü önünden yaptığı tüplü deneme dalışında kaybolan, İstanbul Deniz Polisi'nde görevli 26 yaşındaki polis memuru İdris Atalan'ın cesedi bulundu. Atalan, önceki gün saat 16.30 sıralarında arkadaşları, 3 yıldız bröveli Adnan Toptaş ve 2 yıldız bröveli Ercan Yarar'la birlikte denize daldı. 15 dakika sonra Atalan'ı kaybeden 2 arkadaşı su yüzüne çıktılar. Yapılan aramalara rağmen Atalan bulunamadı.

  Teknik arıza yok

  Dün sabah devam edilen aramalarda, sualtı ekibini eğiten, Caddebostan Balıkadamlar Kulübü Dalış Okulu Başkanı Inkılap Obruk ve eğitmen Güneri Saruhanoğlu, 23 metre derin-likte, kayıp dalgıcın yüzükoyun yatmış cesedini buldu. Şehit dalgıç denizden çıkarılırken arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Dalış Okulu Başkanı Obruk, ‘‘Dalgıcın ekipmanında teknik bir arıza yok. Hipotermi denilen, ısının azalması sonucu meydana gelen uyuşma ve baygınlık ölüme neden olabilir’’ dedi. Dalgıcın tüpünün yarısına kadar hava dolu olduğunu da açaklayan Obruk sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Kalp krizi olsa hava tükenirdi. Bulduğumuzda regülatörü ağzındaydı. Yalnız gözlüğü yoktu.’’ Kesin ölüm nedeni otopsiden sonra belirlenecek olan genç dalgıcın cenazenin bugün yapılacak törenden sonra toprağa verileceği öğrenildi.

  Evleneli 6 ay olmuştu

  Deneme dalışında boğularak şehit olan 2 yıllık polis memuru İdris Atalan 6 ay önce evlenmişti. Boğulduğu sırada Atalan'ın kullandığı balıkadam kıyafeti ve ekipmanı incelemeye alındı.

  Cesedini hocaları buldu

  İdris Atalan'ın cesedi, dalış eğitimini aldığı hocaları tarafından denizin 23 metre derinliğinde bulundu. Ceset çıkarılırken Galata Köprüsü'nde, gözyaşı dolu duygulu anlar yaşandı


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı