Ege Haberleri

EGE

  Polise teşekkür

  Hürriyet Haber
  10.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.12.2009 - 20:02

  İzmir’de geçen kasım ayında hunharca öldürülen taksi şoförü Satılmış Gelem’in katil zanlısının kısa sürede yakalanması nedeniyle esnaf odası yöneticileri, Emniyet Müdürüne giderek, teşekkür etti.

  Geçen ay 19 Kasım günü, Çiğli İlçesi Egekent Semti’nde meydana gelen olayda, taksi şoförü 48 yaşındaki Satılmış Gelem, müşteri olarak aracına binen 25 yaşındaki C.Y. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. İzmir polisi yaptığı çalışmayla, Gelem’i öldürenin C.Y. olduğunu belirleyip, iki gün içinde yakaladı. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık ve Başkan Vekili Hüseyin Çağlayan, katil zanlısının kısa sürede belirlenerek, yakalanması ve adalete teslim edilmesi nedeniyle İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Anık ve Çağlayan, İzmir polisinin taksici esnafına verdiği destek nedeniyle Yılmaz’a teşekkür etti.
  Acımızı biraz olsun dindirdi
  Anık görüşmede yaptığı konuşmada şunları söyledi:
  “İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri her zaman suçluları yakalayıp adalete teslim etti. Bu çaba acımızı bir nebze olsun dindirdi. Çabalarından ve desteklerinden dolayı, başta Emniyet Müdürümüz Ercüment Yılmaz olmak üzere tüm teşkilata teşekkürü borç biliyoruz.” Oda olarak taksici esnafının can güvenliği üzerinde çalışmalar yaptıklarını söyleyen Celil Anık, GPRS sisteminin İzmir’de görev yapan tüm taksilerde bulunduğunu, var olan sistemi de en son teknoloji ile geliştirmek üzere çalışmaların devam ettiğini söyledi.

  Gelen ihbara hemen yanıt

  İzmir’deki tüm taksilerde GPRS sisteminin olmasının önemli bir avantaj olduğunu söyleyen İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, kendilerine gelen bütün ihbarlara büyük bir titizlikle cevap verdiklerini ve taksicilerin can güvenliği konusunda hassas olduklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı