Gündem Haberleri

  Polise şüpheli paket ihbarı yağıyor

  İZMİR, (DHA)
  04.10.2007 - 10:06 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Şirinyer Semti'nde 1 kişinin ölümü 9 kişinin yaralanmasına neden olan patlamaların ardından vatandaşlar, gördükleri her şüpheli poşet ya da cismi polise ihbar etmeye başladı. Kahramanlar semtinde de çöp bidonunun üzerine bırakılmış yumak halindeki bez parçası kısa süreli korkuya neden oldu. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları yaptıkları incelemede, şüphelenilen cismin bez parçası olduğunu, içinde başka bir şey bulunmadığını belirledi.

  Dün gece saat 23.00 sıralarında Kahramanlar semti 1396 sokak 61 numara önündeki çöp bidonu üzerine bırakılmış, yumak halindeki bez parçasını gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen özel giysili bomba imha uzmanları, yaptıkları incelemede bez yumağının içinde herhangi bir patlayıcı ya da başka bir cisim bulunmadığını saptadı. Yapılan kontrolün ardından vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

  Şirinyer semtinde meydana gelen patlamaların ardından önlemlerini artıran emniyet yetkilileri, güvenlik kameraları görüntüleri doğrultusunda araştırmalarını sürdürürken, kentteki motosikletler de sıkı şekilde denetleniyor. Yapılan tüm ihbarlar da titizlikle değerlendiriliyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı