Ege Haberleri

EGE

  Polise ‘lütfen’ talimatı

  Hürriyet Haber
  04 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Eylül 2000 - 00:01

  DENİZLİ Emniyet Müdürlüğü'nde terfi eden 12 müdür, başkomiser ve komisere apoletleri, Vali Yusuf Ziya Göksu tarafından takıldı. Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Göksu, Denizli Polisi'yle gurur duyduğunu, her zaman arkalarında olduğunu söyledi.

  KARAKOLA gelenlerin dertli ve sorunu olan insanlar olduğuna dikkat çeken Göksu, ‘‘Hoşgörüyle görev yapacağız ve (lütfen) kelimesini mutlaka kullanacağız. Ayrıca karakola gelenlerden kalem kağıt gibi kırtasiye kesinlikle istenmeyecek. Bu devlet büyük. Halkın gözünde devlet kesinlikle küçük düşürülmeyecek’’ dedi.

  EMNİYET Müdürü Halil Tataş ise Göksu'ya sunduğu brifingde, organize suç ve çete faaliyetlerinin iki yılda temizlendiğini söyledi. Asayiş olaylarının da bir önceki yıla göre yüzde 25 azaldığını, organize suç grupların elebaşısı 10 kişinin yakalandığını belirten Tataş, Hizbullah örgütünden 11 kişinin yakalandığını, bunlardan 9'unun tutuklandığını, son 8 ayda meydana gelen 10 cinayetten 8'inin aydınlatıldığını bildirdi.

  KAÇAKÇILIK ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü Selahattin Cebecioğlu ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü Hüseyin Karakuş 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevli Tanju Akay Emniyet Amirliği'ne, Hırsızlık Bürosu Amiri Tan Sağoğlu Başkomiserliğe, Fatma Eren, Süleyman Karakurt, Süleyman Erçelik, Mustafa Oba, Hakan Aytugan, Osman Yıldız, Mustafa Çevik ve Erol Dağdelen Komiserliğe terfi etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı