Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polise ikinci operasyon

  Hürriyet Haber
  05 Ağustos 2014 - 07:28Son Güncelleme : 05 Ağustos 2014 - 14:40

  Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin 22 Temmuz’da yaptığı ‘yasadışı dinleme’ operasyonunun 2. ayağı bu sabah başladı. İstanbul merkezli 14 ilde operasyon yapılıyor. İkinci dalga operasyonunun ilk dalgadakiden farkı, bu kez şüpheliler listesindeki isimlerin neredeyse tamamamının düşük rütbedeki emniyet mensubu olması.

  Polise ikinci operasyonEmniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin İstanbul merkezli soruşturma kapsamında 33 kişi hakkında Cumhuriyet Savcısı Okan Özsoy'un talimatıyla gözaltı kararı alındı.

  İstanbul’da Seyrantepe’deki Polis Lojmanları’nı basan ekipler burada bulunanları evlerindeki aramalardan sonra gözaltına aldı.

  Çevik kuvvet ekipleri de saat 06.30 sıralarında Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gelerek önlem aldı.

  Polise ikinci operasyon İKİNCİ DALGA AÇIKLAMASI

  Daha sonra gözaltındaki bir kişi Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eşliğinde hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheli hastaneye girişte, "Gecemi gündüzüme kattım, çalıştım sonuç bu" dedi.

  BU KEZ DÜŞÜK RÜTBELİ POLİSLER

  Gözaltı listesindeki en yüksek rütbelinin “komiser" rütbesinde olduğu belirtiliyor. Yasadışı dinleme iddiasıyla başlatılan ikinci dalga operasyonunun ilk dalgadakiden farkı, bu kez şüpheliler listesindeki isimlerin neredeyse tamamamının düşük rütbedeki emniyet mensubu olması.

  Polise ikinci operasyon Operasyonu dün akşam Twitter'da yazan FuatAvni'nin hesabı kapandı

  14 İLDE OPERASYON

  Emniyet mensuplarına yönelik yeni operasyonun İstanbul, Van, Hakkari, Mardin, Ankara, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa olmak üzere 14 ilde yapıldığı öğrenildi.

  28 KİŞİ GÖZALTINDA, 5 KİŞİ ARANIYOR

  Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 33 kişiden 28'i yakalandı. Diğer 5 kişinin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

  Emniyette "paralel yapı" soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunanların 12'sinin komiser, 12'sinin komiser yardımcısı, 2'sinin başpolis, 6'sının polis memuru, 1'inin de emekli polis olduğu bildirildi.

  Gözaltı kararı bulunan polislerden 7'sinin İstanbul'da, 5'inin Diyarbakır'da, 4'ünün Van'da, 3'ünün Ankara'da, 3'ünün Hakkari'de 2'sinin Şırnak'ta, 2'sinin Batman'da diğerlerinin de Mardin, Bingöl, Bitlis, Iğdır, Ağrı, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta bulunduğu kaydedildi.


  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı