Polise "hayatımı yaşayacağım" dedi, Türkiye'ye kaçtı!

Hürriyet Haber
27.08.2014 - 15:18 | Son Güncelleme:

Uluslararası tutuklama kararı ile aranan Yunus K., Viyana'da postayı soyup Türkiye'ye yerleşti.

8 Ağustos tarihinde Viyana'da bir postanede çalışan arkadaşı ile anlaşıp, postayı soyan Yunus K., çaldığı 500 bin Euro ile Türkiye'ye yerleşti.

ORTADAN KAYBOLDU
Viyana'nın Brigittenau semtinde gasp edildiğini iddia eden 37 yaşındaki postane şoförü, saldırganın ayrıca üzerindeki üniformayı çaldığını öne sürdüyse de polis, şoförün gaspçı ile işbirliği yaptığını tahmin edip araştırmalar başlattı.

Alınan parmak izlerinden, gaspçının 34 yaşında sabıkası olan bir Türk vatandaşına ait olduğu ortaya çıktı. Ancak kimliği tespit edilen Yunus K., poliste kayıtlı olduğu eve birdaha dönmedi.

TEK KURUŞ PAYLAŞMADI
Yeniden ifadesi alınan şoför, sonunda gaspçı ile arkadaş olduğunu ve soygunu birlikte planladıklarını itiraf etti. Şoför, çalınan parayı aralarında paylaşmak için anlaştıklarını, ancak Yunus K.'nin ortadan kaybolduğunu ifade etti. Polis, şoförün ifade verdiği sırada telefonla arayan Yunus K.'yi geri dönmesi için uyardı. Bunun üzerine Yunus K., polise Türkiye'de hayatımı yaşayacağım" dedi.

Yunus K.,'nın uluslararası tutuklama kararı ile arandığı, Türk makamların alacağı önlemlerin ise henüz bilinmediği belirtildi.

Etiketler:

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı