Gündem Haberleri

  Polise faili meçhul kursu

  Hürriyet Haber
  26.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EMNİYET Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı, faili meçhul cinayetleri araştırma kursu düzenledi. Terörle Mücadele Daire Başkanı Süleyman Ekizer, ‘‘üç hafta sürecek kursu başarıyla tamamlayan 28 kursiyer, faili meçhul sayısı yüksek olan illerin sorgu birimlerinde görevlendirilecekler’’ dedi.

  Kursun açılışı nedeniyle konuşan Terörle Mücadele Daire Başkanı Süleyman Ekizer, son 10 yıla damgasını vuran faili meçhul cinayetleri çözmeyi amaçladıklarını belirterek, ‘‘Sadece güvenlik birimlerinin değil, devletin bir gurur ve haysiyet meselesi haline gelmiş faili meçhul cinayetlerin ve ileride olması muhtemel bu tip olayların karanlıktan çıkartılmasında daha profesyonel ve daha sistemli hareket edilmesinin sağlanmasıdır’’ diye konuştu.

  Hizbullah törer örgütüne yönelik 664 operasyon düzenlendiğini ifade eden Ekizer, devleti töhmet altında bırakan 142'si öldürme eylemi olmak üzere toplam 294 eylemin aydınlatıldığını söyledi. Ekizer, mezar evlerde 67 cesedin bulunduğunu açıkladı. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Kışlalı gibi faili meçhul kalmış suikastlerin de aydınlatıldığını söyleyen Ekizer kursiyerlere, ‘‘Belge, iz, balistik, kimyasal, biyolojik inceleme teknikleri, Organize suç ve çetelerin çalışma mantığı, Terörün uluslararası bağlantıları, Devlet güvenliği ve milli politika’’ konularında ders verileceğini vurguladı. Kursiyerlere soru sorma ve mülakat teknikleri de öğretileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı