Ege Haberleri

EGE

  Polise çağdaş tesis

  Hürriyet Haber
  23 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 23 Eylül 2000 - 00:01

  DENİZLİ'de Şirinköy'e yapılacak Çevik Kuvvet'in hizmet binası temeli törenle atıldı. 435 milyar liraya malolacak binada, eğitim salonları, kütüphane, atış poligonları ve çok amaçlı salonlar bulunacak. Projesini Mimarlar Odası Başkanı Turgay Üçyıldız'ın çizdiği bina, 5244 metrekare alana kurulacak, tüm tesisleriyle 38 bin metrekareye yayılacak.

  EMNİYET Müdürü Halil Tataş, 17 yıl önce kurulan Çevik Kuvvet biriminin karakollarda hizmet vermek zorunda kaldığını belirterek, ‘‘Yeni binayla Çevik Kuvvet, Türkiye'de benzeri olmayan bir yapıya kavuşacak’’ dedi.

  Binanın temelini, Vali Vekili Mustafa Akdoğan, ANAP Grup Başkan Vekili Beyhan Aslan, DYP Milletvekili Kemal Aykurt ve Belediye Başkanı Ali Aygören birlikte attı.

  ÖTE yandan, Bahçelievler'deki 110 polis ailesinin kaldığı 30 yıllık lojmanlar da onarıldı. Binaların önündeki boş alana sosyal tesis, spor sahası, çocuk oyun parkı ve yeşil alan yapılan lojmanlar için 25 milyar lira harcandı. Yeni yapılan sosyal tesisler önünde kokteyl veren Müdür Tataş, ‘‘110 polisimizin kaldığı lojmanlarda hiç bir sosyal aktivite olmadığı için memurlarımız hep kent merkezine gidiyordu’’ dedi.

  Hüseyin ÖZGENÇ / DENİZLİ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı