"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Polis sürekli ‘ihbar’ üzerine görev yapmaz

ERYAMAN 261 Sokak’da enteresan şeyler oluyor. Hurdacılar dükkanlarının bir kısmını taşımış hafta sonu faaliyetine burada devam ediyorlar.

Getirdikleri 3 aracı burada söküp parçalıyor, işine yaramayanı sağa-sola atarak çevreyi kirletiyorlar. İhbar olmadığı sürece polis uğramıyor, caydıran yok herkes istediğini yapıyor. Yarım kalmış terkedilmiş, Sincan-Kızılay metro hattı inşaatı bu sokağa paralel, gece tinerci ve alemciler geliyor. Herkes eline geçeni attığı için hat inşaatı çöplük olmuş.
Ana yola çıkan patika da ne ararsanız var.
Gelen geçeni ve yaşayanları rahatsız eden olumsuzluklara rağmen belediye temizlik görevlisi ve asayişten sorumlu olanları görmek mümkün değil.
Ankara’nın göbeğinde bir sahipsiz sokak; sakinleri ne yapacağını şaşırmış insan gibi huzurlu yaşamanın düşünü kuruyor!
Çetin TOROS

Lütfen bu çöpleri kaldırınız

ÇANKAYA Birlik Mahallesi, 429. Sokak (eski 86. Sokak) ile ilgili yaptığım şikayet 31 Temmuz’da Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne iletilmiş. Ancak geçen süre zarfında ifade ettiğim hususlara ilişkin olarak her hangi bir olumlu değişiklik olmamıştır. Söz konusu olumsuzluklar 429. Sokakta aynen devam etmektedir. Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne 800 metre mesafede bulunan 429. Sokakta Nilkent Sitesi önünde çöp torbalarının yere gelişigüzel bırakıldığını üzüntü ile izliyoruz. Aynı sokakta bulunan ve katı atık toplayıcılarının hedefi olan 3 adet Katı Atık Konteyneri sokak içerisinde bir çok defa yer değiştirdikten sonra nihayet Ziraat Mühendisleri Sitesi girişine yakın bir yere yerleştirilmiştir. Söz konusu konteynerlerin halkın kullanımı maksadıyla mı sokağa konduğuna, yoksa Ziraat Mühendisleri Sitesine mi ait olduğu anlaşılamamıştır. Eğer Ziraat Mühendisleri Sitesine ait ise bu konteynerlerin diğer sitelerde olduğu gibi site içerisinde muhafaza edilmesi gerekmez mi?
Mustafa KAYA

Biliyor musunuz

Aygün, karakolları işadamları yapmalı

CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, özel sektöre çağrıda bulunarak “İş adamlarımız, özel sektörü temsil eden kuruluşlarımız, imkânı olan vatandaşlarımız, büyük şirketlerimiz bir araya gelerek bu karakolları yeni ihtiyaç ve anlayışa göre yeniden yapmalıdır. Türk özel sektörü yanlış yere kurulmuş, korunaksız, dayanıksız, karakollarda evlatlarımızın göz göre göre teröre şehit verilmesine göz yummayacaktır. Bu seferberlik kapsamında yenilenecek karakollara da, karakolu yenileyecek iş adamlarımızın ya da kuruluşlarımızın ismini vermeyi öneriyorum” dediğini...

X