GAZİANTEP HABERLERİ

Polis suçlulara göz açtırmıyor

DHA
31.03.2016 - 11:36Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentte huzur ve güven ortamının devamı için yoğun şekilde çalışıyor.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, polis ekiplerinin kent güvenliği için 24 saat aralıksız çalıştığı belirtildi. Kent girişlerinde denetim yapıldığı, yabancı uyrukluların denetlendiği ve şok operasyonlar ile suçlulara göz açtırılmadığı vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

"Şehrimizin giriş-çıkış noktalarında 24 saat esasına göre sabit yol uygulamaları yapılarak aranma kaydı olan şüphelilerin yakalanmasına ve her türlü silah, patlayıcı madde ve kaçak eşyanın ele geçirilmesine çalışılmaktadır. Yasalara aykırı olarak ilimize giriş yapan yabancı uyruklu şahıslara izin verilmemekte ve bu şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılmaktadır. Birimlerimizin koordineli çalışmalarında; nerede ve ne zaman yapılacağı gizli tutulan şok uygulamalar sayesinde özelikle umuma açık yerler, otobüs terminalleri ve önemli caddeler gibi yerlerde, alanlarında uzman birim personelimizin katılımıyla sokak uygulamaları yapılarak şehrin huzur ve güveni için özverili çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan çalışma ve alınan bu önlemlere ilave olarak ülke gündeminde olan devletimizin ve toplumumuzun bütünlüğüne karşı meydana gelebilecek müessif olayların yaşanmaması için terörle mücadele kapsamında, özel eğitimli polis köpekleri de etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde AVM, havalimanı, otogar gibi merkezlerde üstün yetenekli bomba dedektör köpekleri eşliğinde şüpheli çanta, paket ve araç kontrollerine ağırlık verilmektedir.

Bu sayede henüz hazırlık aşamasındaki hain planların eyleme geçilmeden bozulması, suç eşyalarının yakalanması ve şüpheli kişilerin adli birimlere teslimi sağlanmaktadır. Yapılan çalışmaların başarıya ulaşması için polis-vatandaş işbirliği kapsamında, denetim ve kontroller esnasında güvenlik güçlerimize yardımcı olunması, şüpheli görülen şahıs ve araçların 155 Polis İmdat hattına ihbar edilmesi büyük önem taşımaktadır."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Polis suçlulara göz açtırmıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polis suçlulara göz açtırmıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı