Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis otomobilini yumruklayanlar aranıyor

  KOZAN (Adana), (DHA)
  17.05.2010 - 13:01 | Son Güncelleme: 17.05.2010 - 13:00

  ADANA’nın Kozan İlçesi’nde toprağa verilen şehit Uzman Çavuş 23 yaşındaki Metin Can’ın cenazesinde polis otomobilini yumruklayanlar, gazetecilerin çektiği görüntülerle aranıyor.

  Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca bölgesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Metin Can’ın, 9 Mayıs’ta Kozan’da yapılan cenazesinde, AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen yuhalanmış, bulunduğu aracı tekmeleyen ve saldırmaya kalkan grubu polis engellemişti. Polis otomobilinin yumruklandığı ve hükümetin de protesto edildiği şehit cenazesinin ardından Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı, başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

  Polis kamera kayıtlarında yapılan incelemenin ardından geçen hafta olaya karıştıkları belirlenen Serdar C. ile Murat K., ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Savcılık, bu kez tüm yayın kuruluşlarının cenazede çektiği görüntü ve fotoğrafları, incelemek üzere talep etti. Savcılık, elde ettiği görüntülerde olaya karışan ve polis otomobilini yumruklayan diğer şüphelileri saptamaya çalışacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı