Ege Haberleri

EGE

  Polis öğrenciye daha yakın

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  29 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2011 - 19:37

  Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, polisle öğrenci ilişkisinin geliştirilmesi amacıyla sinema günleri düzenledi. Bin 500 lise öğrencisine, senaryosunu bir emniyet amirinin yazdığı, ‘Hop Dedik, Deli Dumrul’ isimli film izletildi.

  POLİSLE öğrenci ilişkisini geliştirmeyi amaçlayan Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, çeşitli projeler ve etkinliklere bir yenisini ekledi.
  Eğitim yılının başından beri ilköğretim ve lise öğrencilerine bölücü terör örgütlerinin eleman kazanma yönündeki çalışmalarını anlatarak onları uyaran Manisa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, şimdi de sinema günleri düzenledi. Bin 500 lise öğrencisine iki gün Çınar Sineması’nda bir emniyet amirinin senaryosunu yazdığı, ‘Hop Dedik Deli Dumrul’ adlı film izletildi.
  Korkuyu sildik
  Manisa Terörle Mücadele Şube Müdürü Hakan Pakel, “Düzenlediğimiz  etkinliklerde şunu gördük ki kendimizi çocuklarımıza iyi anlatabiliyorsak, davranışları da bize karşı iyi yönde değişiyor. Manisa’daki öğrencilerimizden artık polis korkusunu sildiğimizi sanıyoruz. Hedefimizdeki ‘polis abi’,  ‘polis abla’ imajını yarattık” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı