Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis müşteri rolünde yakaladı: Bonzai çetesine baskın

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  29.06.2017 - 23:33 | Son Güncelleme: 29.06.2017 - 23:34

  AVCILAR İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Deniz Köşkler Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi’ndeki bir eğlence yerinin karşı sokaklarında torbacılar tarafından uyuşturucu satışı yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçti.

  Ekipler sokağın başında bekleyen iki kişi gördü ve bir süre uzaktan takip ettikten sonra yanlarına giderek polis kimliklerini gösterdi. Bu kişiler, kendilerine bonzai satmaya gelecek kişiyi beklediklerini söyledi. Bunun üzerinde polis de müşteri rolünde satıcıyı beklemeye başladı. Satış noktasına ‘Gafur’ lakaplı Volkan G. ve Haydar Y. adlı satıcılar geldi. Volkan G., alıcı rolündeki polislere, “Malları getirdim parası olan gelsin” dedi. Polislerden biri otomobile binerek polis kimliğini gösterdi. 2 kişi kaçmaya çalıştı, ancak kısa süreli kovalamaca ile yakalandı. Ekip otosuna bindirilen Volkan G. de belinden çıkardığı bonzaiyi polis aracına koymak isterken fark edildi.

  Şüphelilerin emniyetteki ifadesi üzerine Aydın D. ve bonzaiyi temin ettiği anlaşılan kardeşi Lütfi D. de gözaltına alındı.

  Etiketler: gazetehaberleri , bonzai , çete
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı