Gündem Haberleri

  Polis müdürünün vurulduğu saldırıda hedef korucu iddiası

  BİNGÖL, (DHA)
  02.12.2014 - 15:46 | Son Güncelleme:

  BİNGÖL Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Ali İhsan Güngör’ün yaralandığı silahlı saldırıyla ilgili geniş kapsamlı soruşturma sürerken; olayda asıl hedefin, eşi ve ailesiyle aralarında sorun bulunan köy korucusu olduğu ileri sürüldü.

  Bingöl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Ali İhsan Güngör, 29 Kasım günü saat 19.15’de Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde arkadaşı olan geçici köy korucusunun evinden çıktığı sırada, iddiaya göre motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Güngör’ün tek el tabanca ateşiyle yaralanmasıyla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor. Bingöl Valiliği, bu konuda daha önce yaptığı açıklamada, olayın terör nitelikli olmadığını ve kazaen meydana geldiğini belirtti.

  ESKİ ARKADAŞININ EVİNE ÇAY İÇMEYE GİTTİ

  Şube Müdürü Güngör’ün daha önce de görev yaptığı Bingöl’e ikinci kez geldiği, eskiden tanıdığı geçici köy korucusuyla olayın meydana geldiği gün ava gittiği belirtildi. Bazı polis müdürlerinin de katıldığı avdan sonra Güngör’ün korucunun daveti üzerine evine gidip çay içtiği, evden ayrılırken de saldırının olduğu ifade edildi.

  HEDEF KORUCUYDU İDDİASI

  Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturmasında, köy korucusunun bir süredir eşi ile arasında bir takım sorunlar bulunduğu ve bu durumun eşinin ailesine kadar gittiği öğrenildi. Bu nedenle zaman zaman eşinin ailesinden tehditler almasına rağmen korucunun bu durumu savcılığa bildirmediği ileri sürüldü. Bu nedenle saldırının korucunun eşinin akrabaları tarafından yapıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

  İddiaya göre Polis Müdürü Ali İhsan Güngör’ü evinden aracına uğurlamak isteyen korucuyu hedef alan kişi, açtığı ateşte yanlışlıkla Güngör’ü vurdu. Yetkililer, olayda büyük ihtimalle namlusu değiştirilmiş kuru sıkı tabancayla ateş edildiğini kaydetti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı