Ege Haberleri

EGE

  Polis memuru canına kıydı

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  17.06.2013 - 13:44 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Hatay semtinde, polis memuru Behçet Altunışık, bankalara ve piyasaya olan borçlarını ödemek için yaptığı kredi başvurusunun da reddedilmesi üzerine, 8 yaşındaki oğlunu ekmek almaya, eşine de “hakkını helal et, çocuğumuza iyi bak” mesajı gönderdikten sonra beylik tabancasıyla canına kıydı.

  Olay, bugün saat 10.30 sıralarında, 231 sokak 1 numarada bulunan Hatay Polis Karakolu'nun üzerindeki emniyet müdürlüğüne ait lojmanın ikinci katında meydana geldi.

  Yaklaşık iki yıl önce Bilecik'ten İzmir'e tayini çıkan 39 yaşındaki Behçet Altunışık, Bütçe Şube Müdürlüğü'nde görev yapmaya başladı.

  Bir süredir kredi kartlarına ve piyasaya olan borçlarından dolayı bunalımda olan polis memuru Altunışık, bunları kapatabilmek için son çare olarak bankalara kredi başvurusunda bulundu.

  KALBİNE YASTIK KOYDU, CANINA KIYDI

  Ancak kredi başvurularından ret yanıtı alan Behçet Altunışık, sabah saatlerinde eşi Elif Altunışık'ı Alsancak semtindeki işyerine gönderdikten sonra müdürlerini arayıp hasta olduğunu söylerek izin istedi.

  Altunışık, ardından da, beraber kaldığı 8 yaşındaki oğlu E.A.'yı, ekmek almak için markete gönderdi. Bu sırada eşine de “hakkını helal et, çocuğumuza iyi bak” mesajı yollayıp ses çıkmaması için göğsüne yastık koyduktan sonra da beylik tabancasıyla kalbine ateş ederek canına kıydı.

  BABAMIN KALBİNDEN KAN GELİYOR

  Bir süre sonra eve gelen E.A.'nın babasını kanlar içerisinde bulmasını ardından yine babasının meslektaşı olan komşusuna giderek “Babamın kalbinden kan geliyor” diye yardım istediği öğrenildi.

  Lojmana giden polis ekiplerinin incelemesinde, meslektaşları Behçet Altunışık'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis memurunun cenazesi, savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

  Olayla ilgili soruşturmanın da devam ettiği bildirildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı