Gündem Haberleri

  Polis kocama AIDS virüsü şırınga etti

  Hürriyet Haber
  23.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Malezya'da eşcinsellikle suçlanıp tutuklanan politikacının eşi, ‘‘Kocam eşcinsel değil. Polis, bu iftirayı kanıtlamak için kocama AIDS virüsü şırınga etti’’ dedi.

  Bu korkunç iddia, ülkenin 17 yıllık lideri Başbakan Mahathir Muhammed'e ekonomi politikalarında meydan okumasıyla koltuğunu kaybeden eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Enver İbrahim hakkında ortaya atıldı. Eşcinsellikle suçlanan ve önceki gün tutuklanan İbrahim'in eşi Azize İsmail, kocasına AIDS virüsü enjekte edildiğini Amerikan CNBC Televizyonu'na açıkladı.

  Polis Müdürü: Yalan

  Azize İsmail, televizyon muhabirlerine önceki gün yaptığı açıklamada, ‘‘Polis, eşcinsel ilişkiye girdiği iddialarının doğrulanabilmesi amacıyla gözaltındayken eşime AIDS'li virüsü enjekte etti. Polis daha önce de kocamı öldürmekle tehdit etmişti’’ diye konuştu. Polis müdürü Gazali ise Azize İsmail'in iddiasını yalanladı ve kadını adalet sistemine karşı düşmanca davranmakla suçladı.

  Kadın tutuklanabilir

  Kadının bu iddiaları üzerine, halen tutuklu bulunan eşi Enver İbrahim'in evi ağır silahlarla donanmış askerler tarafından kuşatma altına alındı. Ancak evin çevresinde, Enver İbrahim taraftarları da toplandı. Bu bekleyişin, bir çatışmaya dönüşmesinden endişe ediliyor. Enver İbrahim'in reform hareketini emanet ettiği karısının da her an tutuklanabileceği bildiriliyor.

  Gözaltı süresi 60 gün

  Öte yandan Endonezya gazeteleri, Enver İbrahim taraftarlarının yaptığı gösteriler sırasında, iç güvenlik yasası gereği 11 kişinin gözaltına alındığını bildirdiler. Yasa uyarınca sözkonusu kişiler yargılanmadan ve yasal haklarını arayamadan 60 gün gözaltında tutulabiliyor.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı