Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis karakolunda intihar

  Mesut IŞIK- Murat ÇALTEPE/GEBZE (Kocaeli), (DHA)
  02.11.2009 - 16:40 | Son Güncelleme: 02.11.2009 - 17:55

  KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde bir ay önce cezaevinden çıkan ve geçen cumartesi günü 17 yaşındaki kardeşi ile birlikte oto hırsızlığı iddiasıyla gözaltına alınan 23 yaşındaki Ahmet Cömert, polis merkezinin nezarethanede kendisini asarak yaşamına son verdi.

  Yakınları ise otopsi raporunda Cömert'in vücudunda darp izleri olduğunu söyleyip, olayın intihar gibi gösterildiğini iddia etti. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

  Gebze'nin Beylikbağı Mahallesi'nde oturan Ahmet Cömert, hırsızlık suçundan girdiği cezaevinden bir ay önce çıktı. İşsiz olan Ahmet Cömert, Darıca İlçesi İstasyon Mahallesi'nde, kardeşi ile otomobil hırsızlığı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınıp Darıca Polis Merkezi'ne götürüldü. Sorgulanan 2 kardeşten, sabıkası olmayan küçük olanı serbest bırakıldı.

  Yakınlarına, dün Ahmet Cömert'in nezarethanede eşofman lastiği ile intihar ettiği bildirildi. Olaya el koyan Cumhuriyet Savcılığı Ahmet Cömert'in cesedinin otopsi yapılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine karar verdi.

  Olayı haber alan yakınları şoke oldu. Ahmet Cömert'in, kardeşine işkence yapılmasını önlemek için suçlamaları kabul ettiği ve onun serbest bırakılmasını sağladığını iddia ettiler. Yakınları, Ahmet Cömert'e yapılan ön otopside vücudunda darp ve işkence izlerinin bulunduğunu, işkence ile öldürülüp intihar gibi gösterildiğini öne sürdü. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

  ‘OĞLUM İNTİHAR ETMİŞ OLAMAZ’

  Ahmet Cömert'in cenazesi, otopsisinin tamamlanmasından sonra ailesi tarafından alındı. Ahmet Cömert'in cenazesi Darıca'nın Pelitli Köyü'nde toprağa verildi.

  Baba Durmuş Cömert, oğlunun intihar edecek biri olmadığını söyledi. Durmuş Cömert, “İki oğlum cumartesi günü gözaltına alınmış. Küçük oğlumu bırakmışlar. Sonra Ahmet'in intihar ettiğini söylediler. Oğlum intihara eğilimli bir çocuk değildi. İşkence yaparak öldürdüklerini, ardından da böyle açıkladıklarını düşünüyorum” dedi.

  Ağabeyi ile birlikte gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 17 yaşındaki M. ise ağabeyinin kendisine bir ara “Başıma poşet geçirip işkenceyle konuşturmaya çalışıyorlar” dediğini söyleyerek, kendisine de koltuk altlarından bastırılıp testislerinden sıkılarak işkence yapıldığını öne sürdü.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı