Gündem Haberleri

  Polis havaya ateş açtı

  Hürriyet Haber
  20.05.2010 - 00:25 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Zonguldak’a gelerek, kurtarma çalışmaları yapılan ocağın önündeki Kızılay çadırında, göçükteki yakınlarından haber bekleyenlerle görüştü.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN'A PROTESTO / FOTO GALERİ

  BAŞBAKAN ERDOĞAN'A TEK KİŞİLİK PROTESTO / WEB TV

  Başbakan çadıra gelirken, korumaları ve polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu sırada bir kişi, Başbakan Erdoğan’a küfredip bağırınca korumaların ve polisin müdahalesi sert oldu. Protestocu barikatın gerisinden yaka paça alındı.

  Ortalık karıştı

  Bir anda ortalık karışırken, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde okuyan 50 kişilik öğrenci grubu, Gelik İşletme Müdürlüğü’nün girişinde oturma eylemi yaptı. Polis öğrencilerin önünde barikat kurarak içeri girişlerine izin vermedi, 1’i kız 4 öğrenciyi gözaltına aldı.

  Basına da saldırı

  Başbakan Erdoğan işçilerin yakınlarıyla görüştükten sonra kürsüye doğru gelirken ortalık yine karıştı ve işçi yakınları basın mensuplarına saldırarak, görüntü almalarına engel olmaya çalıştı. Bir işçi yakınının sandalye ile saldırması üzerine çıkan arbedede bir polis havaya ateş ederek kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Silah sesi alanda kısa süreli paniğe neden oldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı