Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis, Gemik’i 11.3 metreden vurmuş

  Soner KOCAER / DHA
  31 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ekim 2008 - 08:28

  Antalya’da ’dur’ ihtarına uymadığı için polis kurşunuyla öldürülen 18 yaşındaki Çağdaş Gemik’in 11.3 metreden vurulduğu belirlendi.

  Otopsi raporunda, ’Boyun sağ arka orta kısımda 0.4 santimetre çaplı düzensiz mermi girişine uygun yara, sol yanak orta alt kısmında kanamalı 1.1 santimetre çaplı mermi çıkışına uygun yara olduğu belirlenmiştir" ifadesi yer aldı.

  Önleyici Hizmetler Şubesi’nde görevli 13 yıllık polis memuru Mehmet Ergin, olayın kaza olduğunu savunurak şunları söyledi:

  "Ekip arkadaşım Ahmet ile Yeşildere bölgesinde görevliydim. Durdurmak istediğimiz bir motor kaçınca takibe başladık. Köprüyü geçtikten sonra virajda ikazlarımız üzerine motor sağda durdu. Biz de bir kaç metre arkalarında durduk. Arkadaşımla ben motordan indik. Diğer motorun arkasında oturan şahıs bize doğru geldi, motoru kullanan kasklı şahıs birden kaçmaya başladı. ’Dur polis’ diye bağırıp havaya bir el ateş ettim. Yerler de mıcırlı olduğundan, silah elimdeyken bir anda sendeledim ve silah bir el daha patladı. Hemen ardından şahsın motordan yere düştüğünü gördüm. Kesinlikle şahsı vurma niyetim yoktu."

  Olay sırasında motosikletin arkasında olan görgü tanığı 20 yaşındaki Halil Keşifçi ise olayı şöyle anlattı: "Polis bizi durdurmak istedi, kaçtık. Bir süre sonra durduk. Ben indim, Çağdaş inmedi, memurlar da indiler. Bu sırada Çağdaş’ın hareket ettiğini fark ettim. Benim hemen önümde bulunan polis memuru dur diyerek Çağdaş’a doğru koşmaya başladı. Ben de döndüm polis memurunun elinde tabancayı gördüm. İki el ateş etti."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı