Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis: Duruşma gününe kadar keçiyi kesme

  Kemal KARADAĞ / DHA
  15 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 15 Aralık 2009 - 07:29

  Sol gözü görmeyen bir keçi, Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde daha önce bir çocuğu alıkoymaktan sabıkalı hırsızın yakalanmasını sağladı. Emniyet, mahkeme gününe kadar keçinin kesilmemesini istedi.

  ÇORUM’un Sungurlu İlçesi’ndeki Yenihayat Mahallesi’nde geçen ay, demir doğrama atölyesi sahibi 28 yaşındaki Seçkin Kalınsaz, 24 yaşındaki Hatice ile evlendi. Fakat Kalınsaz’ın düğün yemeğinde kesmeyi planladığı keçisi kayboldu. Bir hafta sonra Kurban Bayramı’nda polis, M.B. (14) ile Y.A.’nın (14) sol gözü görmeyen bir keçiyi hayvan pazarında satmaya çalıştığını görünce şüphelendi. Keçinin sahibini soran polise M.B., “Muhammet abi, 200 liraya satmamız için verdi. Karşılığında bize 20 lira verecekti” dedi. Bunun üzerine polis, hırsızlıktan ve bir çocuğu alıkoymaktan sabıkalı Muhammet Arif Türkmen’i (22) gözaltına aldı. Polis, keçinin çalındığını düşünerek esas sahibini bulmak için ilçe merkezindeki belediye hoparlöründen anons yaptırdı. Anonsları duyup gelen Kalınsaz’a keçisi teslim edildi. Bu arada şüphelinin evinde ve otomobilinde bulunan keçi kılı ile pislikleri, DNA testi yapılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderildi. Şüpheli de alıkoyma suçundan arandığı için tutuklandı. Geçen hafta içinde Ankara’dan DNA testi sonuçları geldi. Kılların birbiri ile uyuşması üzerine polis Kalınsaz’ı arayarak, keçisini yakında çıkacakları ilk duruşmaya kadar kesmemesi konusunda uyardı.

  Clooney başrolü keçiyle paylaştı

  JON Ronson’un aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan ve Türkiye’de 26 Şubat’ta vizyona girecek olan ‘The Men Who Stare at Goats’ (Gözünü Keçilere Diken Adamlar) adlı filmin oyuncu kadrosu filmin afişinde sıralandığı şekliyle şöyle: George Clooney, Jeff Bridges, Ewan McGregor, Kevin Spacey ve keçi. Yönetmenliğini Grant Heslov’un yaptığı bu komedide gazeteci Bob Wilton’un Amerikan ordusunda psişik askerlerin yetiştirildiği özel bir birim olduğunu öğrenmesi ve bu askerlerin en iyisi olduğu söylenen Lyn Cassady ile absürd bir maceraya atılması anlatılıyor. Keçi ne mi yapıyor? Onu da filmde görün...

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı