Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest

  02 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 01 Haziran 2013 - 20:59

  Ağaçlar kesilmesin, AVM yapılmasın diye 5 gündür eylem yapanların Gezi Parkı'na girişine izin verildi. Polis, Taksim Meydanı'ndan ayrılırken bir anda tansiyon yükseldi. Polis gaz bombasıyla müdahale etti. Zaman zaman gerginlik yaşansa da 16:30 itibariyle durum sakinleşti. Taksim meydanında binlerce kişi toplandı. Bu arada Gezi Parkı'nda bulunan konteynırlarda yangın çıktı. Alevlerin ağaçlara sıçrama ihtimali korkuttu. Yangın, protestocuların müdahalesiyle söndürüldü.

  İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'ndaki polisler, İstiklal Caddesi-Tepebaşı ve farklı istikametleri kullanarak çekildi. Gezi Parkı'ndaki barikatlar kaldırıldı. Binlerce İstanbullu, Gezi Parkı'na akın etti.

  POLİS ÇEKİLDİ, BİNLERCE İSTANBULLU TAKSİM'DE / Foto Galeri

  Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest
  Taksim'deki yangın polislerin kullandığı barakada meydana geldi

  Taksim'le başladı yurdun dört yanına yayıldı

  TAKSİM GEZİ PARKI'NDAN DUMANLAR YÜKSELDİ / Hürriyet TV

  POLİS TAKSİM'İ BÖYLE BOŞALTTI / HÜRRİYET TV

  Güvenlik güçlerinin toplu şekilde çekildiğini gören ara sokalardaki gruplar, alkışlar ve sloganlarla güvenlik güçlerini protesto etti.

  Saat 15.45 olduğunda polis çekilirken bir kaç kişinin su şişesi atması karşısında güvenlik güçleri de gaz bombasıyla müdahale etti. Gezi Parkı'nda halaylar çekilirken, Taksim Meydanı'nda bir anda tansiyon yükseldi.

  POLİS TAKSİM'DEN ÇEKİLİRKEN BİR ANDA TANSİYON YÜKSELDİ / Foto Galeri

  Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest
  İzmir'de Gezi Parkı protestosu Antalya'dan 'Gezi' desteği Gezi'de renklerin kardeşliği

  /images/100/0x0/55eaf0dff018fbb8f8a08b63Polisin bir süre sonra çekilmesiyle AKM tarafına tamamen çekilmesiyle birlikte binlerce kişi bir anda Taksim Meydanı'nı doldurdu.

  Tepebaşı, İstiklal Caddesi, Harbiye, Gümüşsuyu, Sıraselviler üzerinden meydana ulaşan göstericiler, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı.

  TAKSİM'DE POLİS OTOSUNU TERS ÇEVİRDİLER / Foto Galeri

  GEZİ PARKI'NDA YANGIN

  Bu arada Gezi Parkı'dan dumanların yükseldiği görüldü. Taksim Gezi Parkı'nda inşaat çalışmaları kapsamında kurulan konteynerler yanıyor. Yükselen alevler ağaçları da tehdit etti.

  GEZİ PARKI'NDAN DUMANLAR YÜKSELDİ / Foto Galeri

  Saat 17:40 sıralarında yangın eylemcilerin müdahalesiyle söndürüldü. Göstericiler yangının çıkmasının ardından çevre apartmanlardan aldıkları kaplarla yangına müdahale etti. Dumanların yükseldiği anlarda itfaiye araçları olay yerine gitmeye çalıştı. Ancak itfaiye hem polis hem gösterici engeline takıldı.

  Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest

  Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest
  Polis Gezi Parkı'ndan çekildi, BDP'liler alanda...


  VATANDAŞLAR TAKSİM’E BÖYLE GİRDİ

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 389 Yorum }
  • mete kılınç 2.6.2013 14:45:04
   akp gençliği devrede yazık bu halinize
  • emre fad 2.6.2013 12:44:59
   Merak ediyorum, su hukumeti elestirenlerin yakip yikmaktan baska ellerinden gelen ne var? Kabahat AKP'de. Bu millet bolluga degil gaz kuyruklarina sevdali. Eger memnun degilseniz daha demokratik ulkelere gidebilirsiniz, sizi tutan yok!
  • sinan selim 2.6.2013 09:32:04
   İnsanları baskıyla yönetebileceklerini düşünenler eninde sonunda duvara tosladığının , ne yaparsa kendisine yaptığının farkına er geç varacaktır. Bu milletten size kul köle olmayacağını anlayın artık...
  • Vatansever Adam 2.6.2013 05:28:13
   Ülkemizdeo kadar çok münafık ve fitneciler var ki polise linç girişiminde bulunup psikolojik bir çöküş yaşatmak istiyorlar.Yani polisimizi zalim ve gaddar olarak dünya kamuoyuna göstermeye çalışıyorlar.Böyle provakatörlükleri biz çok gördük.Polisi zor duruma düşürdüler.Sözde ağaç sevgisi lafta kald
  • selcuk sumer 2.6.2013 03:02:04
   KIMI KIMDEN KORUYORSUNUZ PROVAKATOR YURUYUSCULER BU BIR IKI AGAC DAVASI DEGIL FARKLI BIR INSANLARI GAZA GETIRME METODU
  • mahmut kılıç 2.6.2013 02:50:07
   En gelişmiş ülkeden en fakirine doğru bir ölçü skalası, en gelişmiş ülkelerde BÖLGELER ARASINDA ekonomik, sosyal hayat, politik, yoğunluk yani her konuda DENGE var. Geri kalmılmışlığın DERECESİNİ bölge dengesizliğinde görebilirsiniz. İstanbul, ne kadar haklı çıkarsanız çıkın, ana sorundur, beladır
   
  HaberlerohalhayırAlex SongBarcelonaEmre Güralmario draghiavrupa merkez bankası