Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis bastı, ortalık karıştı... Çırılçıplak yakalandılar

  Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, (DHA) - İHA
  07.06.2017 - 14:14 | Son Güncelleme: 07.06.2017 - 15:04

  ADANA’da Suriyeli ailelere günlük ve aylık kiralanan, kaçak apartı zabıta ve polis bastı. Apartın kaçak olduğunu öğrenen Suriyeliler bina sahibini dövdü. Binada fuhuş yaptırıldığı da öne sürülürken zabıta 5. kata çıktığında iki kadın ve iki erkeği çıplak halde buldu. Binanın girişine asılan, ’Yıldızname, aşk falı, aşık etme, sevgiliyi bağlama, uzaktan getirme, medyum hizmeti. Ücret ne verirsen’ yazısı ise söküldü.

  Merkez Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan 50 odalı 5 katlı binanın ruhsatsız olarak, Suriyeli ailelere günlük ve aylık kiralandığı ihbarını alan Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri binaya baskın yaptı. Odalarda kalanları çıkarmak isteyen ekipler, kapıları tek tek çalarak ailelerden binayı boşaltmasını istedi.

  Polis bastı, ortalık karıştı... Çırılçıplak yakalandılar

  Bavul ve eşyalarıyla binadan inen aileler odalardan çıkmamak için ekiplere direndi. Bu sırada binanın kaçak olarak apart hizmeti verdiğini öğrenen Suriyeliler bina sahibi Ali Ateş’e saldırdı. Polisin araya girmesiyle kavga büyümeden önlendi. Tartaklanan Ali Ateş ise, yapılan işlemin kanunsuz olduğunu öne sürdü.

  Polis bastı, ortalık karıştı... Çırılçıplak yakalandılar

  Tahliye işlemini gerçekleştirmek isteyen zabıta ekipleri, odalara girdiğinde sağlıksız manzaralarla karşılaştı. Pislik içerisindeki odalarda kötü koşullarda kalan aileler gelen ambulanslara hastaneye götürüldü.

  İKİ ERKEK İKİ KADIN ÇIPLAK YAKALANDI

  Polis ve zabıta 5 katlı binaya çıktıkça hayretler içinde kaldı. Her kata küçük küçük çok sayıda oda yapıldığını neredeyse 1 metre karelik odalar olduğunu gördü. Binanın fuhuş için de kullanıldığı öne sürülürken zabıta 5. kata çıktığında ise iki kadın ve iki erkeği çıplak halde buldu. Kadın ve erkeklerin giyinip hemen yurdu terk etmesini istedi.

  Polis bastı, ortalık karıştı... Çırılçıplak yakalandılar

  MEDYUM İLANI İNDİRİLDİ

  Binanın girişinde yazan, ’Yıldızname, aşk falı, aşık etme, sevgiliyi bağlama, uzaktan getirme, medyum hizmeti. Ücret ne verirsen’ yazısı da görevliler tarafından söküldü. Ayrıca ekipler, bir odada kafesin içine konulmuş bir kediyi kurtardı.

  Polis bastı, ortalık karıştı... Çırılçıplak yakalandılar

  Uzun süreden bu yana kapalı yerde olduğu anlaşılan kedi, bir zabıta memuru tarafından, hayvan barınağına götürüldü. Binada yaklaşık 37 ailenin kaldığını söyleyen Çukurova Belediyesi Zabıta Amiri Oğuz Şahin, "Binanın apart olarak çalıştırılma ruhsatı yok, ayrıca 3 katıda kaçak yapılmış. Aileler kesinlikle mağdur edilmeyecek, binayı da mühürleyeceğiz " dedi. Eşyalarını alan Suriyeliler, kentteki çadır kamplarına götürüldü. Tamamen boşaltılan bina, zabıta tarafından mühürlendi.

  Polis bastı, ortalık karıştı... Çırılçıplak yakalandılar

  Etiketler: Adana , apart , Polis , baskın
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı