« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polis arabasıyla stattan ayrıldılar

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan ve sarı-lacivertli takımın şampiyonluğu kaybettiği maçın ardından taraftarlar stat çevresinden ayrılmadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ŞARKILARLA GELDİLER POLİS EŞLİĞİNDE GİTTİLER (WEBTV)

Turkcell Süper Lig'deki Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ardından yaşanan olaylar sonucu her iki takım oyuncuları stadı polis minibüsleriyle terk etmek zorunda kaldı. Karşılaşmanın sona ermesinden sonra iki saati aşkın bir süre zorunlu olarak statta kalan Fenerbahçe ve Trabzonspor takımları, polisin yardımıyla ancak stattan ayrılabildi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan ayrılan ilk takım Trabzonspor oldu. Bordo-mavilililer kendileri için tahsis edilen polis minibüsleri içinde otellerine çıkış yaparken, Trabzonspor otobüsü ise otoparkta kaldı. Fenerbahçe takımı da güvenlik nedeniyle otobüsünü kullanamadı. Sarı-lacivertli takımın bazı oyuncaları yine polis minibüsüyle tesislere hareket etti. Ancak Fenerbahçe takımının tamamının bu minibüse binmedikleri görülürken, bazı oyuncaların kendi araçlarıyla stattan ayrılmayı bekledikleri ifade edildi.

CANLI YAYIN ARACINA SALDIRDILAR

Fenerbahçe'nin Trabzonspor karşısında aldığı beraberlikle yitirdiği şampiyonluğun ardından sarı-lacivertli taraftarların tepkileri sürerken, öfkeli taraftarlar canlı yayın araçlarına saldırdı ve gazetecilerin görüntü almasına izin vermedi.

Fenerbahçeli taraftarlar maçın bitiş düdüğünün ardından Bağdat Caddesi'nde görev yapan ajansların ve çeşitli televizyon kuruluşlarının canlı yayın araçlarına saldırarak basın mensuplarının görev yapmasını engelledi.

Anadolu Ajansı canlı yayın aracının ön camını şişe ve tekmelerle kıran öfkeli taraftarlar, TRT'nin canlı yayın aracının da çanak antenini kırdı. DHA canlı yayın aracına da hasar veren taraftarlar, DHA kameramanı Cengiz Çoban'ı da tartakladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz