Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Polis alanda parmak aradı

  Hürriyet Haber
  11 Ekim 2015 - 02:18Son Güncelleme : 11 Ekim 2015 - 02:18

  Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıda, canlı bombaların kimliğini tespit edebilmek için polis ve adli tıp görevlileri yaklaşık 1500 metrekare alana yayılan ceset parçaları arasında kopan parmak aradı.

  Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, Ankara'da meydana gelen patlama sonucu 95 kişinin hayatını kaybettiği, 48'i yoğun bakımda olmak üzere 246 kişinin de hastanedeki tedavilerinin sürdüğü belirtildi. Açıklamada ayrıca saldırıda hayatını kaybeden 52 kişinin de isimleri verildi.

  Polis alanda parmak aradı

  Öte yandan olay sırasında parçalanan canlı bombaların kimliğini tespit edebilmek için polis ve adli tıp görevlileri yaklaşık 1500 metrekare alana yayılan ceset parçaları arasında kopan parmak aradı. Parmaklardan alınan izleri polis kayıtlarıyla eşleşirse canlı bombaların kimlikleri tespit edilebilecek.

  Polis alanda parmak aradı

  PATLAMAYAN BOMBAYI BÖYLE ARADILAR

  Yapılan ilk incelemede canlı bombaların patlamanın etkisini artırmak için demir bilyelerle güçlendirdiği TNT ve plastik patlayıcıyı, el bombası ile ateşleyerek saldırıyı yaptıkları anlaşıldı. Canlı bombaların üzerlerindeki 4 el bombasından 3’ünün patladığı tespit edildi. Olay yerindeki diğer bomba uzmanlarca etkisiz hale getirildi.

  Etiketler: ankara , bomba , polis , patlama

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı