Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polat'tan Erzurum'a övgü

Galatasaray Kulüp Başkanı Adnan Polat, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yapılan tesislerin Erzurum'u sadece ekonomik olarak değil, sosyal olarak da geliştireceğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'la birlikte 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda alp disiplini müsabakalarının yapıldığı Konaklı Kayak Merkezi'ne gelen Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, böyle bir organizasyonun Erzurum'da yapılmasının kendileri için hayal olduğunu, Erzurum'da son 20-30 sene içinde böyle büyük ölçekli bir yatırım yapılmadığını söyledi.

Oyunların Erzurum'a yeni bir vizyon ve yeni bir hayat getirdiğini kaydeden Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Oyunlar, Erzurum'u sadece kışın değil yazın da bir turizm merkezi haline getirdi, Erzurum'u dünyaya tanıttı. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yapılan tesislerle birlikte sporcu altyapısı da gelişecektir. Bu konuda Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve sayın Bakanımız Faruk Özak'la da görüştüm, sporcu altyapısı için yatırımlar yapılıyor. Bu tesisler, bundan sonra kullanılacak. Tesislere yurt dışından kamp yapma talepleri geliyormuş. Bu durum Erzurum'a uluslararası nitelik kazandıracak. Bütün Avrupa ve Ortadoğu tarafından kullanılacak tesisler olduğu için herkesin uğrak yeri olacak. Tesisler, Erzurum'u sadece ekonomik olarak değil sosyal olarak da geliştirecek.”

Polat, Erzurum'a daha önce oyunların tanıtıma destek olmak amacıyla Kulüpler Birliği olarak geldiklerini, açılış törenine de katıldığını belirterek, “Yarın yapılacak kapanış töreni için bir Erzurumlu ve ev sahibi olarak bakanımızı yalnız bırakmak istemedim” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler