« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Polat'tan Büyükuncu açıklaması

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İrfan Aktar başkanlığında Anadolu Audotoriumu'nda gerçekleştirilen toplantıda, kulüp başkanı Adnan Polat ve bazı yöneticiler de hazır bulundu.

Toplantıda, divan kurulu üyeliğini hak kazanan kulüp üyelerine berat takdim töreni yapıldı. Yeni tüzükle, kongre üyelerinin divan kurulu üyeliğini hak etmesi için gerekli kulüp üyelik süresinin 30 yıldan 25 yıla düşmesi nedeniyle, rekor sayıda yeni üye katılımı gerçekleşti.

Daha önce 751 olan Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üye sayısı, 796 yeni üyenin katılımıyla 1547 üyeye çıktı.

Yeni divan kurulu üyelerine beratları, kulüp başkanı Polat, divan kurulu başkanı Aktar ve diğer yönetim kurulu üyeleri verdiler. Başkan Polat, yeni üyelere yönelik yaptığı “Hoşgeldiniz” konuşmasında, tarihi bir dönem yaşadıklarını vurgulayarak, “Son 3 haftadaki dönemde Galatasaray'da ciddi değişim rüzgarları esti. Önce 400 yeni üye yapıldı, şimdi de 796 kişi divan kurulu üyesi oldu” dedi.

Ali Sami Yen Stadı'na dün veda ettiklerini kaydeden Polat, “Bir taraftan çok üzücü, duygulu, bir taraftan da gelecekle ilgili umut verici bir dönemdeyiz. Yeni stadımızın açılışını cumartesi günü yapacağız. Stadımız, UEFA ve FIFA'nın 2016 kriterlerine uygun ilk stat olacak. Dünya üzerinde bir tepenin üzerine kurulmuş ilk stat olduğunu da düşünüyorum. Görkemli, güzel bir stat oldu” diye konuştu.

Adnan Polat, kombine kart sahibi kişilerin açılışı izleyeceğini, kulüp kongre ve divan kurulu üyelerine davetiye gönderildiğini dile getirerek, “Şu anda 12 bin kişilik yerimiz var, bu kadar yer için 200 bin bilet talebi geliyor. Biz sponsorlarımız ve stadın yapımında ön planda olan kamu kurum ve kuruluşlarına öncelik vereceğiz” ifadesini kullandı.

Milli yüzücü Derya Büyükuncu'yla ilgili Yılmaz Toköz tarafından Divan Kurulu Başkanlığı'na verilen bir yazıya yanıt veren başkan Polat, bu sporcuyla ilgili kararı ilk yönetim kurulu toplantısında alacaklarını söyledi.
Polat, Derya'nın Galatasaray'daki amatör sporcular içinde en yüksek ücret alan sporcu olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Zaman zaman katıldığı turnuvalarda kendisine ciddi ekonomik katkılar yapılmıştır. Yüzme Federasyonu da Derya'ya ayda 10 bin dolar katkı payı vermektedir. Derya hem yaz, hem kış turnuvasında bizi yalnız bırakmıştır, katılmamıştır. En son Puanlı Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda kendisi habersiz katılmamıştır. Galatasaray Yönetim Kurulu da ilk toplantısında kendisiyle ilgili karar alacaktır.”

Öte yandan, yeni divan kurulu üyeleri arasında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve sinema sanatçısı Göksel Arsoy ve merhum kulüp başkanı Özhan Canaydın'ın oğlu Murat Canaydın da yer aldı.
Üyelere beratların takdimi yaklaşık 3 saat sürünce, divan kurulu başkanı İrfan Aktar toplantıyı kapattı.

Bu arada, toplantıda müsabaka ve dış ilişkiler yönetmeni Yeşim Toroslu da cumartesi günü yapılacak açılıştaki ulaşım programı hakkında bilgi verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz