ANKARA HABERLERİ

Polatlı’da Midas Tiyatro Festivali

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 13:33Son Güncelleme :

Polatlı’da düzenlenecek olan Uluslararası 1. Kral Midas Tiyatro Festivali, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) ve Türkiye’den önemli tiyatro gruplarını sanatseverlerle buluşturacak.

Hürriyet Haber

Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen ve 6 Nisan Perşembe günü perdelerini açacak olan festival, Polatlı’nın ilk tiyatro festivali olma özelliği taşıyor. Türkiye’den 13, KKTC’den 1 olmak üzere toplam 14 oyunun sahneleneceği festival, 13 Nisan tarihine kadar devam edecek. Festival kapsamında sahnelenecek olan tüm oyunlar ücretsiz olarak seyircilerle buluşacak. Uluslararası 1. Kral Midas Tiyatro Festivali; 6 Nisan Perşembe günü saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Polatlı Belediye Tiyatrosu tarafından bildiri okunması ile başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak açılış kutlamalarının ardından festival kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da Belediye Tiyatrosu tarafından ‘Dikkat Kadın Var’ adlı oyun sergilenecek. Polatlı’nın Frig Medeniyeti’nden Sakarya Meydan Muharebesi’ne kadar binlerce yıllık bir tarihi geçmişi olduğuna vurgu yapan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “6 Nisan’da şehrimizde bir ilke daha imza atarak Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali’ni gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sanatseveri şehrimizde misafir edeceğiz. Sanatın en önemli dallarından biri olan tiyatro alanında şehrimize uluslararası bir festival kazandıracak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

KKTC’DEN SAMSUN’A GENİŞ KATILIM

İlk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali’nde; Kıbrıs Gazimağusa Belediye Tiyatrosu, Gazi Emir Belediye Tiyatrosu, Kırıkkale Sanat Tiyatrosu, Denizli Tiyatro Cezve, Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu, Ankara Kulis Sanat Tiyatrosu, Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu ve Yozgat Sanat Tiyatrosu sahne alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Polatlı’da Midas Tiyatro Festivali hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polatlı’da Midas Tiyatro Festivali haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı