ANKARA HABERLERİ

Polatlı’da Teröre Karşı Ortak İnisiyatif

IHA
14.09.2015 - 16:08Son Güncelleme :
IHA

Ankara’nın Polatlı ilçesinde 13 Sivil Toplum Kuruluşunun katıldığı, "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" toplantısı gerçekleştirildi.
"Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" toplantısı, Polatlı Ticaret Borsası Melih Gökçek Sosyal Tesisleri toplantı salonunda gerçekleştirildi. İnisiyatifin adına ortak açıklama Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu tarafından yapıldı.
Başkan Toplu şunları dedi:
"Bizler bugün burada, Polatlı Sivil Toplum Kuruluşları olarak, ülkemizin son dönemde birlik ve beraberliğine kast eden, terör olaylarını şiddetle ve nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu süreç de şehit olan tüm askerimize polisimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, acılı ailelerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerine ile Emniyet Kuvvetlerine başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin başı sağolsun. Şiddete ve teröre karşı toplumun tüm kesimlerinin göstereceği sağduyu ve hassasiyet o ülkenin en büyük gücüdür. Uzun yıllardır, bir çok etnik kökenli vatandaşımızın yuvası olan Polatlımız, bu güne kadar zalime, haine ve fitneye fırsat vermeden omuz omuza, sağduyulu bir şekilde birlikte yaşayarak, bu gücünü göstermiştir. Polatlı olarak fitneye, fesada, tahrikçilere ve provokatörlere yer vermeyelim."
Türkiye’nin de etnik kökenli vatandaşların iman gücü ile kurulduğunu belirten Toplu, Terör örgütünün birlik ve beraberliğimize kast eden kanlı saldırılarının amacına hiç bir zaman ulaşamayacağını, Ülkenin kökleşmiş birlik ve beraberliğini ve kardeşliğini bozamayacağını bilinmesini istiyoruz. Bu ülke tüm etnik kökenlerin imanlı mücadelesiyle kuruldu. Ülkemizin kıymetini bilelim, Ülkemiz üzerinde kötü emelleri olanlara, farkında olmadan işbirliği yapanlara, dün olduğu gibi bu günde Çanakkale’de gerçekleştirdiğimiz birlik ve beraberlik ruhuyla en büyük cevabı verelim" ifadesini kullandı.
Millet olarak, güvenlik güçlerinin sonuna arkasında olduklarını söyleyen Toplu, şunları kaydetti:
"Bu saldırıları düzenleyenlerin hedeflerine ulaşmalarına bu millet asla müsaade etmeyecektir. Polatlı Sivil İnisiyatif Başkanları olarak hiç birimiz, etnik kimliğimizle ve mezhebimiz ile seçilmedik. Her kimlikten kardeşimiz de bu masa da oturmaktadır. Herkes şunu en iyi şekilde bilsin ki bu millet kurulan tezgahlara ve hazırlanan kumpaslara bu kadar düşmedi düşmeyecektir. "
Bölgede yaşayan Kürt kökenli vatandaşlara da çağrı da bulunan Toplu, "Allah rızası için kardeşliğimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkın ve terör örgütü PKK’ya karşı sesinizi yükseltin. Suskunluk sarmalını kırın "artık yeter" deyin. Fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere fırsat vermeyin" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Polatlı’da Teröre Karşı Ortak İnisiyatif hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Polatlı’da Teröre Karşı Ortak İnisiyatif haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı